2012-03-24 07:06:32• hírek • Szatmár.ro

Kikaptak a kézilabdázók

Nagy elszántsággal játszottak a fiúk, de így sem jött össze a győzelem: 26-27 lett a meccs vége.

Nem volt könnyű mérkőzés Nicolae Istrate edzői bemutatkozása pénteken: az ellenfél az a Krassó-Szörényi CS volt, amely dobogós helyre pályázik a bajnokságban. A VSK számára a pontszerzés nem sikerült, de nagyon közel álltak a győzelemhez - vagy legalább a döntetlenhez - és igazán látványos játékot mutattak be.

A kezdés nagyon is biztató volt, az elszántan pályára lépő VSK-sok az első 15 perc után már három góllal vezettek (7-4), az ellenfél viszont kiegyenlített és kétszer is átvették rövid időre a vezetést (9-10, 11-12). A szatmári fiúk a második félidőt egy találatos előnnyel kezdhették, sőt, újra sikerült kicsit elhúzni, de a krassó-szörényiek 17-17-re egyenlíteni tudtak.

Negyed órával a lefújás előtt azonban már a vendégek vezettek három ponttal (19-22), az 55. percre pedig a fiúk újra egyenlíteni tudtak. 25-25-nél a szatmáriak nem bírták az izgalmakat, háromszor is hibáztak, a vendégek viszont nem. A 25-27-es eredménynél a VSK egy ponttal még tudott szépíteni, de az egyenlítés már nem jött össze.

Nemzeti Liga, 21. forduló: Szatmárnémeti VSK-Krassó-Szörényi CS 26-27 (13-12). A szatmári gólszerzők: Oláh 8 (5x7), Mates 4, Prskalo 3, Dinescu 3, Libert 2,  Mateas 2, Sas 2, Galan 1. Játszott még: Vass, Panazan (kapusok), Tcaciuc, Pop, Bejinariu.