2013-11-14 11:41:32• hírek • Kocsis Zoltán

Kiadós, 35 pontos vereséget szenvedett a VSK Targovistén

Targovistén ismét bebizonyosodott, hogy a Szatmárnémeti VSK-nak szüksége lenne egy centerre: a csapat alig jutott túl a félszáz ponton. Ráadásul ezúttal a védelem sem bírta a nyomást, így az idei szezon legnagyobb arányú vereségét szenvedte el az együttes: 90-55-re maradt alul.

Éles Péter az Orosz Andrea, Laza Enikő, Kortni Hope, Tabytha Wampler és Cristina Cutas kezdőötöst küldte a pályára. A VSK Wampler hármasával nyitott, majd egy újabb hárompontos határozta meg az első negyedet. Cutas remek dobását követően ugyanis 16-11-re ellépett a VSK, megalapozva ezzel a 18-13-as vezetést a negyed végére.

A második játékrészben felpörgött a Targoviste, pillanatok alatt 20-18-ra fordított, majd ellépett 26-23-ra. Ezt követően a VSK közel három percig nem tudott a hazaiak kosarába találni, a Targoviste meg is lépett 37-23-ra. Ezt a hazaiak három perces pontszünete követte, ám a VSK csak 37-32-re tudott feljönni. Két másodperccel a szünet előtt Porchia Green egy hárompontossal vetett véget a hazai terméketlenségnek, így 40-32-vel vonultak öltözőbe a csapatok.

A pihenő után Wampler kosarát és Cutas büntetőjét egy újabb, immár öt és fél perces szatmári gólszünet követte. Ennek Hope egy hármassal vetett véget, csakhogy ekkor már 60-38 volt az állás a Targoviste javára.

Az utolsó negyedre 68-42-vel fordultak a csapatok, a havasalföldiek azonban magabiztos előnyük tudatában sem vettek vissza, így végül 90-55-re nyerni tudtak. A VSK idén még nem kapott ennyi kosarat, nem dobott ilyen keveset és ekkora különbségű vereséget sem kellett elszenvedniük Éles Péter tanítványainak.

A négy győzelemmel és három vereséggel álló VSK péntek délután 18.00 órai kezdettel a fordított mérleggel (három győzelem, négy vereség) rendelkező Phoenix Galac otthonában lép pályára.

Targoviste - Szatmárnémeti VSK 90-55 (13-18, 27-14, 28-10, 22-13)
a szatmári pontszerzők: Hope 18, Orosz 14, Wampler 12, Cutas 6, Adi 2, Laza 2, Ivan 1