2015-03-05 15:25:22• hírek • Kocsis Zoltán

Két tucat szatmári diák a műszaki tantárgyversenyek országos döntőiben

Egy híján két tucat szatmári diák, általános és középiskolás vehet részt a különböző műszaki tantárgyversenyek országos döntőiben áprilisban.

A Szatmár megyei döntőket hét különböző versenyközpontban február 21-27. között rendezték, amelyeken összesen 192 gyerek vett részt. Közülük 109-en a XI-XII. osztályosok között, 83-an pedig az V-VIII. osztályosok között mérték össze tudásukat. A vizsgák írásbeli és gyakorlati részből álltak.

A Szatmár Megyei Tanfelügyelőség március 4-én, szerda késő délután hozta nyilvánosságra az eredményeket, mely szerint összesen 23 diák vehet majd részt az április 6-10. között esedékes országos döntőn, amikor is a különböző szakterületek szerint más-más megyében lesznek megrendezve a vizsgák.

Íme a döntőbe jutottak névsora:
műszaki nevelés:
Ghilan Bogdan - V. osztály - Octavoan Goga Általános Iskola Szatmárnémeti
Vaipan Iulian - VI. osztály - Vasile Lucaciu Általános Iskola - Nagykároly
Zelic Octavia - VII. oztály - Ion Creanga Általános Iskola - Szatmárnémeti
Pap Catalin - VIII. osztály - 1-es számú Általános Iskola Nagykároly

Mechanika:
Butka Gergő Sándor - XI. osztály - Ion I.C. Bratianu Távközlési Líceum - Szatmárnémeti
Dzitac Bogdan - XII. osztály - Unio-Traian Vuia Műszaki Líceum - Szatmárnémeti

Építkezés:
Ciorba Gabriel Nicu - XII. osztály - Unio-Traian Vuia Műszaki Líceum - Szatmárnémeti

Elektronika, távközlés, automatizálás:
Leitner Ervin - XII. osztály - Ion I.C. Bratianu Távközlési Líceum - Szatmárnémeti

Textilipar, bőrmegművelés:
Mateoca Mihaela - XI. Elisa Zamfirescu Műszaki Líceum - Szatmárnémeti
Silaghi Minodota - XII. Elisa Zamfirescu Műszaki Líceum - Szatmárnémeti

Fafeldolgozás:
Farcau Georgiana Bianca - XI. osztály - Petru Cupcea Műszaki Líceum Felsőszopor
Resler Raymond - XII. Constantin Brancusi Műszaki Líceum - Szatmárnémeti

Gazdaság, közigazgatás, kereskedelem:
Puscas Radu - XII. Gheorghe Dragos Gazdasági Líceum - Szatmárnémeti

Turizmus és élelmezés:
Contra Emanuela Loredana - Ionita G. Andon Műszaki Líceum - Avasfelsőfalu
Rus Diana Andrea - XII. osztályos - Ionita G. Andon Műszaki Líceum - Avasfelsőfalu

Mezőgazdaság:
Rozsay Lóránd Róbert - XI: osztály - Nagytarnai Műszaki Líceum
Holczberger Cristian Miklós - XII. osztály - Nagytarnai Műszaki Líceum

Környezetvédelem:
Pop Delia Anca - XI. osztályos - Ionita G. Andon Műszaki Líceum - Avasfelsőfalu
Suteau Lavinia - XII. - Constantin Brancusi Műszaki Líceum - Szatmárnémeti

Élelmiszeripar:
Ratyis Gabriela Maria - XI. osztály - George Emil Palade Műszaki Líceum Satmárnémeti
Hajdu Edit Laura - XII. osztály - George Emil Palade Műszaki Líceum Szatmárnémeti

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
# ballagók2020 # koronavírus # baleset # helyhatósági2020 # körgyűrű
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: