2014-05-12 17:38:40• hírek • Szatmár.ro

Két szatmári motoros aranyérem

Remekül szerepeltek a szatmári motorosok az enduró bajnokság Szárhegyen megtartott nyitófutamán.

Nyerni ment Gyenes Emanuel a Hargita megyei Szárhegyre, az országos enduró bajnokság nyitófutamára és a győzelem össze is jött neki. Igaz, a szakág hatszoros bajnokaként ez nem okozott igazán nagy meglepetést.

"Élveztem a versenyt, ami azonban elég nehéz volt, hiszen szombaton 3 kör során 180 kilométert kellett megtennie a mintegy 40 fős mezőnynek, vasárnap pedig újabb 2 kör várt ránk, ami 120 kilométert jelentett. Első nap hat óra, a második nap pedig négy óra kellett a táv megtételéhez. Összesen kilenc mért szakasz volt, nyolcat megnyertem, az egyiken buktam, így ezen nem sikerült az élen végeznem" - magyarázza élményeit az Autonet által is támogatott sportoló.

Gyenes egyébként az E3-as kategóriában, a 300 köbcentis motorok kategóriájában diadalmaskodott. De nem ő volt az egyetlen sikeres szatmári motoros a hétvégi futamon.

Az E2-es kategóriában, 250 köbcentis motorján Szilveszter Márton is első helyezett lett.

A két szatmári motoros nem pihenhet sokat a hétvégi futam után: jövő héten ugyanis endurókrossz bajnoki futamot rendeznek Moreni-ben.