2009-10-21 16:40:08• hírek • Szatmar.ro

Két olló, kapusgól és Kiss szépségdíjas találata

A nemrég véget ért U20-as vb.-n Kiss Máté gólját találták a legszebbnek.

Az Egyitomban megrendezett U20-as labdarúgó világbajnokság egy fantasztikus magyar bronzéremmel ért véget. A magyar válogatott azonban nem csak kollektív, hanem egyéni elismeréseket is besöpört: öt góljával Koman Vladimir végzett a góllövő lista második helyén a nyolc gólos ghánai Dominic Adiyiah mögött, így megkapta az Ezüstcipőt.

Emellett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a saját honlapján megszavaztatta az olvasókat és ők Kiss Máté hatalmas, Csehország elleni bombagólját találták a legszebbnek. Nézze meg:

A brazíliai Espirito Santo kupa keretein belül az amúgy harmadik osztályú Rio Branco 3-0 arányban legyőzte a Serra gárdáját, a három találat közül az egyik pedig különösen pazarra sikerült.

A Portugál Kupában az első osztályú  Rio Ave a harmadik ligás Esmoriz csapatát fogadta és az utolsó percben 2-0 arányban vezetett. Ekkor a vendégek védője hátrapasszolt Rui  Sacramento kapusnak, aki akkorát rúgott  a labdába, hogy az meg sem állt az ellenfél hálójáig.