2014-11-05 20:20:23• hírek • Kocsis Zoltán

Két egyenlő negyed után 10 pontos VSK-győzelem

Megszerezte szezonbeli harmadik győzelmét a Szatmárnémeti VSK csapata, miután szerda délután a román női kosárlabda-bajnokság IX. fordulójában 82-72 pontos győzelmet aratott a Nagyváradi Egyetemi Városi Sportklub otthonában.

A szatmáriak az Ashley Adams, Orosz Andrea, Ferenczi Flavia, Laza Enikő és Renee Ross ötössel kezdték a mérkőzést. Az első négy pontot a hazaiak szerezték, majd a VSK egy hetes sorozatnak köszönhetően fordított és 7-4-re elhúzott, az első negyedet pedig 19-15 arányban meg is nyerte.

A rövidke pihenőt követően a hazaiak 21-21-nél befogták vendégeiket, de a Szamos-partiak folyamatosan visszaverték a fordításra irányuló kísérleteket. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a legnagyobb különbség 23-29-nél volt. A nagyszünetre 35-31-es szatmári vezetésnél vonultak.

A harmadik harmadot a Nagyvárad kezdte jobban, 37-37-re egyenlített, sőt, 42-40-re még vezetett is. A végig nagyon rapszodikus VSK ekkor ismét szebbik arcát tudta mutatni, 47-42-re fordított, majd 56-52-re zárta a játékrészt.

A VSK hullámvasútozása az utolsó tíz percben is folytatódott. Adriana Pricop tanítványai hét perccel a meccs vége előtt még csak 62-61-re vezettek, hogy aztán innen ellépjenek 71-61-re. Kevéssel a vége előtt a hazaiak ismét feljöttek hat pontra, a vége azonban mégis 82-72 lett a Szatmárnémeti VSK számára.

A következő fordulóban, szombaton a VSK a Gyulafehérvár csapatát fogadja a Both Katalin Sportteremben.

Nagyváradi Egyetemi Városi Sportklub - Szatmárnémeti VSK 72-82 (15-19, 16-16, 21-21, 20-26)
A VSK pontszerzői: Ferenczi Flavia 23, Orosz Andrea 14, Laza Enikő 14, Marija Radovics 12, Renee Ross 9, Ashley Adams 5, Luminita Manta 3, Szmutku Renáta 2
Játszott még: Bianca Viocan