2009-02-23 16:50:31• hírek • Szatmár.ro

Két bronzot nyertek a szatmári birkózók

Nemzetközi kötöttfogású kadett birkózó versenyt rendeztek Moldova fővárosában, Chişinăuban, ahol a Szatmárnémeti Sportklub/Unio versenyzői is szőnyegre léptek.

Tudor Barbul, Szabó Ferenc és Romulus Boţoiu edzők irányításával George Săveanu Cătălin Şorean, Vasile Săveanu, Marius Domuţa, Norocel Barbul, Érseki Zsolt, Berki Zsolt és Tóth Arnold utazott el, és közülük az első kettő állhatott fel a dobogóra: George Săveanu (54 kg) és Sorean (58 kg) is a harmadik helyen végzett az igen erős mezőnyben. Ugyanakkor Berki és Tóth nem birkózott, mivel ők kisebb sérülésel bajlódnak.

A klub birkózói számára ez a viadal egy jó felkészülési állomás volt a március 20-22. között Piteşti-en rendezendő junior (U20) egyéni országos bajnokság előtt. Tóth és Domuta egyébként a hét végén a korosztályos válogatott keret tagjainként részt vesznek magyar nemzetközi junior bajnokságon Budapesten.

Az Olimpia stadion alatt található teremben évek óta nevelik a sportolókat.