2020-01-06 16:12:01• hírek • Szatmár.ro

Kategóriájában továbbra is első, összetettben 49. Gyenes Emánuel

Jól alakult a 2020-as Dakar-rali második napja az Autonet Motorcycle Team versenyzője, Gyenes Emánuel számára: sikerült megtartania első helyét a Malle Moto kateriában.

Hétfőn 401 kilométer várt a Dakar-résztvevőkre, amiből 367 kilométer volt a speciális szakasz. Az Al Wajh és Neom közötti útszakaszt a motorosok mezőnyéből Ross Branch nyerte meg, 3 óra 39 perc és 10 másodperc alatt teljesítve a távot. Mani 49-ikként ért célba 1 óra, 9 perc és 15 másodperces hátránnyal, összetettben pedig a legfrissebb eredmények szerint a 49. helyen áll. Maraton kategóriában továbbra is tartja 10. helyét, a Malle Moto (azaz Original by Motul) kategóriában pedig továbbra is első. Közel 40 perccel vezet a második helyezett kolumbiai Giordano Pacheco előtt.

Kedden, a Dakar harmadik futamán Neonból indul és Neonba is érkezik a karaván. A mért szakasz 427 kilométer, amit 77 kilométernyi összekötő szakasz egészít ki. A terep közel 60 százaléka pedig homokos útvonal lesz.