2011-02-15 20:31:33• hírek • Szatmar.ro

Karnyújtásnyira az elődöntő

Az előző esztendő után idén is ott lesz a legjobb négyben a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-csapata. Legalábbis a Román Kupába, egy katasztrófának kellene ugyanis történnie, hogy a szatmáriak elveszítsék 26 pontos előnyüket a hazai visszavágón az Alexandria ellen.

A negyeddöntők első, kedd délutáni meccsén a VSK és az Alexandria szinte hajszálra megismételték a néhány héttel ezelőtti bajnokijukat: akkor hazai pályán 66-41-re nyertek az erdélyiek, most ezt egy ponttal tudták megtoldani.

Az első negyed nagyon kiegyenlített volt, akkor a szatmáriak csak két ponttal tudtak többet dobni, mint az ellen (20-18.). A második játékrészben pontosan kétszer volt eredményesebb a vendég együttes (18-9), a második félidőben pedig csak 14 pontot tudtak dobni a hazaiak, így alakult ki a 67-41-es szatmári siker.

A győzelemből oroszlánrészt vállalt Anita Teilane és Latoya Drake, ők fejenként 17-17 pontig jutottak. Rajtuk kívül Claudia Pop és Amra Mehmedic jutott két számjegyű pontig, 10-10 pontig. Utóbbi esetében ki kell azonban emelni, hogy a bosnyák légiós dupla-duplát ért el, hisz tíz lepattanót is gyűjtött.

A VSK legközelebb szombaton lép pályára, akkor hazai pályán fogadja a Sepsiszentgyörgyöt (18.00), a Román Kupa negyeddöntőjének visszavágójára pedig március 2.-án kerül sor.