2008-08-18 11:30:18• hírek • Szatmar.ro

Kanada ellen nyertek a magyarok

Akár egy döntetlen is elég lett volna a csoportelsőségért, de a magyar férfi vízilabda-válogatott a győzelemért szállt vízbe Kanada ellen, már csak azért is, mert egy nagy csapat mindig győzni akar.

Ennek ellenére Kanada szerezte az első találatot, Madarasnak csak az ötödik percben sikerült egyenlítenie. A játékrész végéig további két gólt szerzett a magyar csapat, majd a második negyedben háromszor volt eredményes, ami azt jelentette, hogy félidőben 6-1 arányban vezetett.

A harmadik negyedre nagyon nem lehetnek büszkék Kásásék, mert a rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát és az észak-amerikaiak 2-1 arányban megnyerték ezt a játékrészt. Az utolsó negyedben ismét ellenállhatatlan vízilabdát produkált a magyar csapat és az 5-0-ás részeredménnyel kialakította a 12-3-as végeredményt.

A csapat legközelebb pénteken, az elődöntőben játszik, ahol az A csoport harmadik helyezettje vagy a B jelű hatos másodikja lesz az ellenfél.