2009-07-31 11:54:03• hírek • Szatmar.ro

Jól szerepeltek a magyarok

Gera Zoli ezúttal nem lőtt gólt

Nem maradtak el a meglepetések az Európa-liga harmadik selejtezőkörében.

Hetven csapat feszült egymásnak az Európa-liga harmadik selejtezőkörében csütörtökön (pontosabban csak 68, mert az izraeli Bnei Jehuda még kedden legyőzte a portugál Pacos de Ferreirát), melyeken jó néhány meglepetés született, jól szerepeltek viszont a „magyar csapatok."

Gera Zoltán végig a pályán volt a Fulham litvániai győzelmét hozó mérkőzésén (3-0) a Vetra otthonában, akárcsak Fehér Csaba, aki a Bredával a Polonia Varsó vendégeként aratott egy gólos győzelmet. Dzsudzsák Balázs is végig a pályáról segítette a PSV Eindhovent, amely csak egy utolsó percben szerzett góllal tudta megverni a bolgár Cserno More együttesét. Nem hiányzott a pályáról Csizmadia Csaba sem, akinek a csapata, a horvát Slaven Belupo 2-1-es vereséget szenvedett Norvégiában a Tromsö ellen. Szintén kikapott Szentpéteri Viktor és a finn Lahti és bár az 2-3 odahaza ledolgozható, azért ennek a párosításnak továbbra is a Brugge az esélyese. Egyedüli románkét az egykori válogatott Florin Cernat is pályára lépett, a horvát Hajduk Split 1-1-es döntetlent ért a szlovákiai Zsolnán, a középpályás fél órát játszott a vendégeknél.

Nem maradtak el a meglepetések sem, amelyek közül négy igazán kimagasló. A norvég Fredrikstad hazai, 1-6-os veresége a lengyel Poznan ellen elsősorban a gólkülönbség miatt meglepő, az előző körben a Haladást búcsúztató svéd Elfsborg portugáliai győzelme a Braga ellen már önmagában is az. Talán még a svájci szurkolók közül sem sokan fogadtak volna arra, hogy a Young Boys Bilbaóban nyerni tud az Athletic ellen. A legnagyobb szenzációt azonban az ír félprofi egyesület, az ország védőszentjének a nevét viselő St'Patricks okozta azzal, hogy O'Brien góljával legyőzte az orosz Krilja Szovjetov Szamarát.

Az est folyamán pályára lépett néhány sztárcsapat is, a Hamburg Guerrero, Boateng, Petric és Trochowski góljaival nyert a dán Randers vendégeként, megizzadt viszont a Roma. A belga Gent ugyanis Leye révén előnyhöz jutott, az olaszok csak a második félidőben tudtak fordítani Mexes, Totti és Vucsunics révén.

FK Slavija (bosnyák)-MFK Kosice (szlovák) 0-2
FC Bruges (belga)-FC Lahti (finn) 3-2
Randers (dán)-Hamburger SV (német) 0-4
Helsingborg (svéd)-FK Szarajevo (bosnyák) 2-1
AS Roma (olasz)-Gent (belga) 3-1
PSV Eindhoven(holland)-Cserno More Várna (bolgár) 1-0
St. Patrick's Athletic (ír)-Krilja Szovjetov (orosz) 1-0
Aberdeen (skót)-Sigma Olomouc (cseh) 1-5