2016-07-01 01:43:06• hírek • MTI

Jó magyar kezdés – Két győzelem, egy döntetlen

Jól kezdték az Európa Liga selejtezőit az érintett magyar csapatok, mivel két győzelmet és egy döntetlent értek el az első forduló első mérkőzésein. Igazság szerint azonban egyedül az MTK-nak volt nehéz dolga, biztató 1-1-es döntetlent ért el a kazah Aktobe otthonában. A Videoton teljesítette a házi feladatot és hazai pályán 3-0 arányban legyőzte a moldovai Zaria Balti csapatát, míg a Debrecen több mint kötelező győzelmet aratott San Marinóban a La Fiorita ellen.

A sort az MTK nyitotta, amelynek útja a távoli Kazahsztánba vezetett. A kék-fehérek jól kezdték a meccset, a veterán, immár 33 éves Torghelle Sándor révén pedig a 30. percben megszerezték a vezetést. Ennek sokáig nem örülhettek, hisz 13 perccel később Didar Zalmukan büntetőből kiegyenlített. A második félidőben aztán több gól már nem született, így az MTK bizakodva várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót.

A Videoton Felcsúton fogadta a Zatia Balti együttesét és végig komoly fölényben játszott a moldvai kupagyőztessel szemben. A fehérvári együttes - amely egyelőre nélkülözte az Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatott két védőjét, Juhász Rolandot és Lang Ádámot - végig fölényben futballozott a felcsúti Pancho Arénában, az első félidőben a 20 éves Géresi Krisztián találatával szerzett vezetést.

A fordulást követően nem sokkal emberelőnybe került a magyar csapat, sokáig nem tudta gólra váltani a fórt, végül a hajrában Feczesin Róbert duplájával gyakorlatilag biztosította továbbjutását. A második találat előtt a Videoton már kettős emberelőnyben volt.

A legkönnyebb feladat a Debrecenre várt, amely Tisza Tibor átadásából Szakály Péter már az 5. percben vezetést szerzett a La Fiorita otthonában és amely a folytatásban is fölényben játszott és számos helyzetet kialakított.

Tisza a 34. percben Ferenczi János beadását, a szünet után pedig Szakály átadását értékesítette, és végül Szakály is duplázni tudott, miután a hajrában gólt szerzett a nyáron igazolt bosnyák Ognjen Djelmic passzából. Az 5-0-s végeredményt az ugyancsak a közelmúltban szerződtetett szerb Danilo Sekulic állította be.

A mérkőzésen a hazaiaknál kezdőként lépett pályára a 42 éves Damiano Tommasi, aki korábban 25 alkalommal szerepelt az olasz válogatottban, és pályafutása legjobb időszakát az AS Romában töltötte. A védekező középpályás 2009-ben visszavonult, jelenleg az olasz labdarúgók érdekvédelmi szervezetének elnökeként tevékenykedik, de a La Fiorita együttesében már tavaly is szerepelt az EL-selejtezőben, sőt gólt is szerzett.