2018. április. 19., csütörtök
Névnap:
2018-01-19 10:58:10• hírek • Szatmár.ro

Ismét taroltak a kölcseys programozópalánták

A magyarországi Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) által közösen szervezett Nemes Tihamér Informatikai Tanulmányi Verseny országos (erdélyi) döntőjét 2018. január 13-án tartották a marosvásárhelyi Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen.

A verseny reggelén Dr. Kovács Lehel-István, a verseny Erdélyi Regionális Bizottságának  ügyvezető elnöke az intézmény aulájában köszöntötte a tíz erdélyi város nagyobb iskoláiból érkezett versenyzőket és kísérő tanáraikat, ismertette a programot és sok sikert kívánt a versenyzőknek.
 

Összesen 52 diák, Erdély 10 iskolájának legjobb informatikus diákjai mérték össze tudásukat. A verseny három korcsoportban zajlott, V-VIII. osztályból 4 diák (1. korcsoport), IX-X. osztályból 25 diák (2. korcsoport), illetve XI-XII. osztályból 23 diák (3. korcsoport) versenyzett számítógépes programozásból.
 

Az eredmények az alábbiak:

Első korcsoport:

I. díj Éles Júlia (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VIII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

II. díj Nagy Boglárka (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VIII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

III. díj Rákos Gergő (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

EMT dicséret Fazakas Csenge (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

 

Második korcsoport:

I. díj Lieb Hanna (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, X. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

II. díj Derzsi Dániel (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanára Ignát Judit-Anna)

III. díj Fazakas Ábel (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, X. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

dicséret Dobai-Pataky Attila (Tamási Áron Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanárai Szélyes Emőke, Godra Hajnal)

dicséret Jakab Etele (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanára Ignát Judit-Anna)

dicséret Roth Apor (Székely Mikó Kollégium, X. osztály, felkészítő tanára Iakab Tibor)

 

Harmadik korcsoport:

I. díj Tempfli Levente (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, XI. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

II. díj Kacsó Péter-Gábor (Márton Áron Főgimnázium, XII. osztály, felkészítő tanára Demeter István-Hunor)

III. díj Mátyás Gergely-Péter (Márton Áron Főgimnázium, XII. osztály, felkészítő tanára Demeter István-Hunor)

dicséret Szász Tamás (Bartók Béla Elméleti Líceum, XII. osztály, felkészítő tanára Mauzer Erika)

dicséret Péter István (Márton Áron Főgimnázium, XI. osztály, felkészítő tanára Csonta Ildikó)

EMT dicséret Fazakas Borbála (Báthory István Elméleti Líceum, XI. osztály, felkészítő tanára Vicsacsán-Haltek Zoltán)

 

A verseny döntőjét március 3-án rendezik meg Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatika Karán.

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: