2012-02-13 10:31:54• hírek • Szatmar.ro

Elkészült a Fodor István Emléktorna időbeosztása - módosítva

Január 12-én, vasárnap volt egy éve annak, hogy tragikusan fiatalon, 35 éves korában eltávozott közülünk kollégánk, Fodor István, akinek az emlékére a hét végén, szombaton és vasárnap egy futballtornát szerveznek a mikolai sportcsarnokban.

A Fodor István emléktornára a szervezők, Simon Levente, ifj. Fodor Lajos és Romász János 20 csapatot hívtak meg, főleg olyan települések képviseltetik magukat, melyeket barátunk és kollégánk a leggyakrabban látogatott meg terepútjai során. A tornának elkészült a csoportbeosztása valamint a részletes, időpontokra lebontott programja is, és már megérkezett a Marosvásárhelyről rendelt, 85 centiméteres magas vándorserleg is, amelyet a győztes csapat vihet haza magával egy évre. A második és harmadik helyezett csapatok egy-egy kisebb méretű kupát kapnak, de ezt megtarthatják maguknak.

A karitatív jellegű viadalra 500 lej a benevezési díj, az összegyűlt összeget Fodor István „Rodrigo" két árván maradt gyereke kapja majd meg. A szervezők ezúton is kérik a résztvevő csapatokat, hogy lehetőség szerint a benevezési díjat még a torna előtt juttassák el a Szatmári Magyar Hírlap szerkesztőségébe, de ha „minden kötél szakad", a mérkőzések előtt a helyszínen is megtehetik ezt a csapatok.

Az együttesek létszáma 5+1 lehet, a játékosok életkora 1-99 év között változhat, és pályára léphetnek igazolt valamint amatőr játékosok is. A négy darab ötös csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe, a mérkőzések időtartama 20 perc.

A két nap mérkőzéseit a szervezők felkérésére két tapasztalt játékvezető, Both Csaba és Bâlc Csaba dirigálják.