2012-11-22 18:51:18• hírek • Kocsis Zoltán

Ismét legyőztük a dánokat, ezúttal 13 ponttal

Megszerezte fennállása első hazai győzelmét a FIBA Európa Kupában a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. Az áldozat az a SISU Gentofte volt, amelyet a szatmári lányok már Dániában is le tudtak győzni: akkor 57-46, most pedig 86-73 volt a végeredmény.

A mérkőzés előtti percekben a hazai szurkolók talán nem akartak hinni a szemüknek, mivel Drye és Lucas is ott volt a melegítők között. Az Európa Kupában ugyanis csak két, a kontinensen kívüli játékos léphet pályára, Dan Fleseriu pedig eddig Freemannek és Whittingtonnak szavazott bizalmat. Mivel azonban a szabályok lehetővé teszik a cserét, Shannika és Khadijah ezúttal pihenőt kapott, Utaya és Italee pedig játszhatott. Ők pedig éltek is a lehetőséggel.

Remekül kezdett a VSK, percek alatt 10-2-es előnyre tett szert, az első tíz perc végén pedig 28-14 arányban vezetett. A jelentős előny azonban a jelek szerint túlságosan is megnyugtatta a lányokat, amit a dánok alaposan kihasználtak: a következő két negyedet egyaránt megnyerték előbb 20-14, majd 21-20 arányban.

Szerencsére azonban a mérkőzés szorossá válása felrázta a szatmári játékosokat, akik a negyedik játékrészben ismét magukra találtak: a negyedet 24-18-ra, a mérkőzést pedig 86-73-ra nyerték meg.

Az A csoport másik meccsén az orosz Csevakata Vologda hazai pályán kisebb meglepetésre 69-67-re legyőzte az idei szezonban még minden sorozatban veretlen francia Montpellier-t.

Ami a VSK-t illeti, vasárnap a román bajnokságban a Temesvárt, jövő csütörtökön pedig a FIBA Európa Kupa utolsó csoportfordulójában a Csevakatát látják vendégül. Mindkét mérkőzés 18.00 órától kezdődik.

Európa Kupa, 5. forduló, A csoport:
Szatmárnémeti VSK-SISU Gentofte 86:73 (28:14, 14:20, 20:21, 24:18).
A szatmári pontszerzők: Drye 20, Lucas 18 (1x3), Kovacsevics 16, Orosz 13 (1x3), Părău 7 (1x3), Giurgiu 6 (2x3), Szlimák 2, Ivan 2, Szmutku 2.