2012-02-19 13:37:21• hírek • Szatmar.ro

Csúnyán megbuktatta az egyetemistákat a VSK

A télen érkezett két amerikai szórta a pontokat, a Szatmárnémeti VSK pedig kiütéses, 89-43 arányú győzelmet aratott a Kolozsvári Universitatea otthonában a női élvonalbeli kosárlabda bajnokság 23. fordulójában.

Dan Fleseriu együttese az első perctől kezdve jelezte: ki az úr a pályán. A VSK már az első negyed után magabiztos előnyre tett szert (32-15) és ezt követően is végig vezetett. A második és a harmadik játékrészben a Kolozsvár a tíz pontot sem tudta elérni, mindenképpen kiemelendő tehát a szatmáriak védekezése.

Az állást látván Fleseriu, aki ezúttal sem számíthatott Monica Ivan játékára, a fiatalokat is pályára küldte, Diana Moldoveanu-t leszámítva mindannyian pontot is szereztek. A legtöbbet a két újonnan érkezett amerikai, Shanika Freeman és Khadijah Whittington: előbbi 17, utóbbi 16 pontot szorgoskodott össze.

A 23. forduló eredményeit elemezgetve szembetűnő a Jászvásár pocsék támadójátéka: mindössze 21 pontot szereztek hazai pályán az Arad ellen.

A VSK-hoz visszatérve kiemelendő, hogy a csapat jelenleg az ötödik helyen áll a tabellán, a következő fordulóban, február 25-én pedig a Sportult fogadja.

Kolozsvári Universitatea - Szatmárnémeti VSK 43-89 (15-32, 9-16, 7-18, 12-23)
A VSK pontszerzői: Freeman 17, Whittington 16, Mehmedic 13, Giurgiu 12, Pop, Orosz 9, Nagy 8., Szmutku 3, Mészáros Anita 2