2010-04-12 13:04:11• hírek • Szatmar.ro

Kölcseys diadal a Kölcsey kupán

Mind a lányoknál, mind a fiúknál otthon tartotta a serleget a Kölcsey csapata.

A hétvégén 16. alkalommal került megrendezésre a Kölcsey kupa kosárlabda torna, amelyben összesen 10, határon inneni és túli csapat lépett pályára. A sportlíceum tornatermében megrendezett viadalt végül a Filip Zoltán tanár úr által felkészített Kölcsey csapatai nyerték meg, ugyanis a „hazaiak" sem a lányok, sem a fiúk mezőnyében nem találtak legyőzőre.

Még mielőtt a meccsekre kerülne a sor, érdemes megjegyezni, hogy a tornán némileg érdekes szabályok szerint játszották a meccseket. A negyedek ugyanis 10 percet tartottak, ám, ami ennél is érdekesebb, csak az utolsó percben mértek effektív játékidőt.

A Kölcsey győztes fiúcsapata

Ami a meccseket illeti, a két kölcseys csapat hibátlan teljesítményt bemutatva végzett az élen. A fiúk a Slavici és a Nagykároly legyőzése után a döntőben 60-27 arányban múlták fölül a Nyíregyházát, míg a lányok szintén a Slavici-on túljutva a Nagykároly ellen diadalmaskodtak a fináléban 41-26 arányban.

kosárkirály: Laszkács András (Sportlíceum) 77 pont
legtechnikásabb játékos: Csonka Máté (Nyíregyháza)

kosárkirály - Korponai Anita (Kölcsey)
legtechnikásabb játékos - Hajdú Anita (Nagykároly)
Miss Kölcsey 2010: Jakab Eszter (Kölcsey).

A Kölcsey győztes fiúcsapata: Varga Ádám (csapatkapitány, XII. B), Szénási György (XI. B), Erős Roland (XII. B), Mezei Balázs (XI. B), Bodor Zoltán (XII. B), Korda Zoltán (XII. C), Marian Ákos (XII. B), Beluska Ádám (X. B), Kallós Tamás (X. A), Mezei Boldizsár (VII).

A győztes Kölcsey lánycsapata: Korponai Anita (XI. B), Markos Apollonia (csapatkapitány, XII. B), Szegedy Eszter (XII. C), Hutton Kinga (XII. A), Vezér Krisztina (XII. B), Jakab Eszter (XII. B), Dobos Fruzsina (XI. F), Hutton Márta (VIII.), Varga Helga (VII.).