2010-07-21 23:24:34• hírek • Szatmar.ro

Rezgett a léc Debrecenben

fotó: dvsc.hu

A DVSC legyőzte a Levadiát a BL második selejtezőkörében, jöhet a Basel.

A magyar bajnok Debrecennek könnyű dolga volt a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében: a tavalyi szereplést leutánozva kellett kiejtenie a Levadia Tallinnt. Akkor a hajdúságiak kettős győzelemmel léptek túl észt ellenfelükön, most erre már nem volt esély, mivel az első meccsen, idegenben 1-1-es döntetlen értek el.

Ezen eredmény következtében esélyesként várhatta a Loki a visszavágót, amely azonban borzasztóan kezdődött: a 3. percben az első meccsen is jól játszó Nahk jó 25 méteres szabadrúgás után tekert a magyar kapuba, megszerezve a vezetést.

A bekapott gól meg is zavarta a magyar csapatot, amelynek negyed órára volt szüksége, hogy magához térjen. Ekkor előbb Yannick, majd Czvitkovics került közel a gólszerzéshez, ami nem is váratott sokat magára. A 24. percben Yannick harcolt ki egy büntetőt, amit Coulibaly ugyan előbb kihagyott, ám a kipattanót a kapuba fejelte. Nyolc perccel később pedig máris vezetett a Debrecen: Coulibaly, Yannick, Kulcsár volt a labda útja, utóbbi a gólvonal előtt „vette el" társa gólját.

A második félidő ismét rosszul kezdődött a magyaroknak, az észtek ugyanis újabb szépségdíjas gólt szereztek: Ivanov passzát Leitan kapásból vágta Malinauskas kapujába. Ekkor azonban nem zuhant meg a Debrecen és nem volt szüksége negyed órára, hogy válaszoljon: két perccel később Coulibaly passza után Szakály ismét vezetést szerzett a magyar bajnoknak. Amely ezzel bejutott a harmadik selejtezőkörbe, ahol a svájci Basel személyében egy jóval komolyabb erőpróba vár rá.

Ami a második nap többi meccsét illeti, egy alkalommal került sor hosszabbításra és egy találkozó zárult büntetőkkel. A finn HJK Helsinki Ojala révén dolgozta le egy gólos hátrányát a litván Ekranas ellen, majd a 120. percben Sidlauskas öngólja a skandinávok továbbjutását jelentette. A lengyel Lech Poznań az előző héten 1-0 arányban nyerni tudott az Inter Baku otthonában, ám, némi meglepetésre, az azeriek Karlsons 84. percben szerzett góljával ledolgozták hátrányukat, a büntetők során azonban a hazaiak nem akármilyen izgalmak közepette 9-8 arányban jobbnak bizonyultak.

Szintén ledolgozta hátrányát az előző hét meglepetés-vesztese, a Zsolna: a máltai 1-0-ás vereség után a szlovákok 3-0-ra verték a Birkirkarát.

A nap eredményei (összesített):
Debrecen - Levadia Tallinn 3-2 (4-3)
Olimpi Rustavi (grúz) - Aktobe (kazah) 1-1 (1-3)
Pjunyik Jereván (örmény) - Partizan Belgrád 0-1 (1-4)
Jeunesse Esch (luxemburgi) - AIK Solna (svéd) 0-0 (0-1)
HJK Helsinki (finn) - Ekranas (litván) 2-0 (hosszabbítás után, 2-1)
Zsolna (szlovák) - Birkirkara (máltai) 3-0 (3-1)
Sparta Prága (cseh) - Liepejas (lett) 2-0 (5-0)
Lech Poznań (lengyel) - Inter Baku (azerbajdzsáni) 0-1 (1-1, tizenegyesekkel 9-8)
Zseljeznicsar (bosnyák) - Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 0-1 (0-6)
Rosenborg (norvég) - Linfield (észak-ír) 2-0 (2-0)
Hafnarfjördur (izlandi) - BATE Boriszov (fehérorosz) 0-1 (1-6)