2011-09-20 13:54:26• hírek • Kocsis Zoltán

Idegenben is ragaszkodott a győzelemhez a VSK

Bejutott a Román Kupa második fordulójába a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután Dan Fleseriu mester tanítványai a craiovai visszavágón is nyerni tudtak 68-60 arányban. A kvalifikáció kérdése azonban gyakorlatilag már a pénteki odavágón eldőlt, amikor a VSK 99-48 arányban szabályosan lelépte a Craiovát.

Fleseriu mester a Claudia Pop, Amra Mehmedic, Monica Urse-Ivan, Anamarie Parau és Starletta Allen ötöst küldte pályára, a két csapat pedig egy pazar, pontgazdag első negyedet produkált, amely 20-20-as döntetlennel végződött. A második és a harmadik játékrészt viszont már a VSK nyerte 19 illetve 21 dobott ponttal, miközben hazai pályán játszó ellenfelének egyaránt csak 14 pontot engedélyezett.

A találkozó eddig is alaposan elmaradt a pontok számában az első meccstől és ez az utolsó negyedben csúcsosodott ki, amikor a VSK mindössze 8 találatig jutott. Ám mivel a hazaiak is csak 12 pontocskát tudtak ekkor összegyűjteni, így a szatmáriak 68-60 arányban behúzták a visszavágót is és készülhetnek a következő forduló küzdelmeire. A másik ágon a Targoviste az első meccsen 77-54 arányban győzte le a Gyulafehérvárt, a visszavágóra kedd délután 17.00 órakor kerül sor.

Craiova - Szatmárnémeti VSK 60-68 (20-20, 14-19, 14-21, 12-8)
A VSK pontszerzői: Mehmedic 17, Pop 15, Parau 14, Allen 7, Orosz 6, Ivan 4, Giurgiu 3, Walker 2
játszottak még: Nagy, Mészáros