2013-02-03 15:39:50• hírek • Szatmar.ro

Huszonöt pontos VSK-siker a fővárosban – irány Craiova

fotó: Szatmár.ro archívum

Nehezen melegedett bele a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata Bukarestben a Sportul elleni bajnokin - ám végül magabiztos, 25 pontos sikert aratott. A lányok hétfő kora délután már Craiován lépnek pályára újabb bajnokin.

A Sportul az első negyed felénél még 10-9-re vezetett, az esélyesebb vendégeknek bizony meg kellett izzadniuk, hogy három pontos (20-17) előnnyel zárják az első tíz percet. A hazaiak a második játékrészben azonban gyorsan ledolgozták hátrányukat és 30-29-re vissza is vették a vezetést. A VSK azonban ekkor megrázta magát, 13 pontot dobott zsinórban, ezzel gyakorlatilag bebiztosítva győzelmét.

A szatmáriak 42-31-el kezdhették a második félidőt, amikor is fokozatosan léptek el a tabellán a Sportultól: a harmadik negyedet 26-19-re, a negyediket pedig 16-9-re nyerték meg, beállítva ezzel a 25 pontos győzelmüket.

Sokáig nem pihenhetnek Dan Fleseriu tanítványai, mert Bukarestből Craiovára veszik útjukat: hétfőn 14.30 perces kezdettel az oltén fővárosban lépnek pályára újabb bajnokin.

Nemzeti Liga, 20. forduló:
Bukaresti CSM Sportul Studenţesc-Szatmárnémeti VSK 59:84 (17:20, 14:22, 19:26, 9:16)
A szatmári pontszerzők: Whittington 22, Ivan 13, Ardeleanu 13, Drye 11, Orosz 8, Kovacsevics 6, Szlimák 5, Parau 6
Játszott még: Giurgiu