2015-12-24 11:57:53• hírek • Kocsis Zoltán

Hozta megszokott formáját a VSK: vereség Galacon

Sikerült a bravúr, ami igazság szerint néhány fordulót követően már papírformává vált: egyetlen nyert meccs nélkül zárta a 2015-2016-os szezon őszi szakaszát a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata, miután az év utolsó fordulójában 92-29 arányú vereséget szenvedett Galacon.

A XV. fordulóban tizennegyedik vereségét szenvedte el a VSK - azért „csak" ennyit, mert az élvonalbeli bajnokságban 11 csapat szerepel, ezért minden fordulóban áll egy-egy csapat. Galacon egyetlen pillanatig sem volt kérdéses, ki nyeri a meccset: a szatmáriak egyetlen negyedben sem jutottak tíz szerzett pont fölé! És kétjegyű számjegyet is a harmadik negyedben produkáltak. Mi több, az utolsó negyedben alig négy pontig jutott a VSK.

Ezzel a rendkívül pocsék ősz után egy katasztrofális decembert zárt le a VSK, az utóbbi hat mérkőzésén ugyanis egyszer sem sikerült 39 pontnál többet szereznie Viorica Gamalet csapatának: a Brassó ellen 39 (98:39), a Targoviste ellen 25 (108:25), a Sepsiszentgyörgy ellen 37 (123:37), a Temesvár ellen 38 (106:38), az Arad ellen pedig 37 (93:37) pont állt az eredményjelző táblán a VSK neve mellett.

A lányok nem sokáig pihenhetnek - akár úgy is fogalmazhatnánk, kínlódásuk hamarosan folytatódhat -, hiszen január 16-án már kezdődik is a tavaszi szezon: akkor a Kolozsvári U érkezik Szatmárnémetibe.

Szatmárnémeti VSK - CS Phoenix Galac 92-29 (24-9, 26-6, 26-10, 16-4)