2015-02-12 16:59:19• hírek • Kocsis Zoltán

Hétfőn lesz az idei Szatmári Díjátadó Gála

Mint 2008 óta minden évben, a Szatmár Megyei Tanács idén sem lesz méltatlan azon szatmári személyiségekkel, akik valamilyen kiemelkedő teljesítményt produkáltak az előző esztendő(k)ben: a Szatmári Díjátadó Gálán összesen hat kategóriában díjazzák majd őket.

Az idei gálára tehát február 16-án, hétfőn kerül sor a Dinu Lipatti Filharmónia termében 17.00 órai kezdettel. Az előző kiírásokkal ellentétben idén hat jól elkülöníthető kategóriában díjazzák majd a szatmári személyiségek munkásságát: Kultúra-művészet, Oktatás, Kutatás, Szociális tevékenység, Sport, Vállalkozás.

Íme a különböző kategóriák jelöltjei:

Kultúra-művészet:
Cserey Csaba - dobművész
Camelia Dumitru - könyvtáros
Carmen Fratila - színművész
Tincuta Fernea - Mihai Eminescu Főgimnázium és a Művészeti Iskola diákja
Andrei Michalache - művészeti rendező Északi Színház
Kovács Nikolett - színművész, Északi Színház Harag György Társulat
Nagy Orbán - színművész, projektmenedzser
Stefan Novak - karmester Dinu Lipatti Filharmónia
Daniel Raceu - koncertmester Dinu Lipatti Filharmónia
Gabriela Tanase - koreográfus, balettoktató
Ciprian Vultur - színművész, Északi Színház

Oktatás:

Ármin Fábián - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum diákja, a vallási tantárgyverseny nyertese
Doina Feher - Ion Creanga Általános Iskola tanára
Kóczinger Éva - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum matematikatanára
Kovács Péter Zoltán - Nagykárolyi Elméleti Líceum diákja, magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny nyertese
Polcz Zita - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum matematikatanára
Schefler Barna - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum diákja, nemzetközi matematikaverseny nyertese
Schefler Gergő - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum diákja, nemzetközi matematikaverseny nyertese
Szabó Csilla - Nagykárolyi Elméleti Líceum magyartanára
Trepszker Erika - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum vallástanára
Octavian Zelic - Ion Creanga Általános Iskola diákja, műszaki tantárgyverseny nyertese
Kutatás:
dr. Iegar Gianina-Diana - Szatmár Megyei Múzeum kutatója
dr. Olimpia Neagu - Vasile Goldis szatmárnémeti kirendeltségének nemzetközi kapcsolatokért és mutatási projektekért felelős munkatársa

Szociális tevékenység:

Alina Persa - gyerekvédelmi specialista

Sport:

Sámel Lóránd Károly - cselgáncs
Halas Marian - cselgáncs
Berei Lénárd István - birkózás
Bodarlau Gheorghe Cristian - cselgáncs
Bodó Benjámin - vívás
Bartinczki Attila - karate
Razvan Alexandru Tinca - karate
Igor Beniamin Balacescu - karate
Florin Mihali - karate
Bács Máté - karate
Alexandru Bretan - gokart
Gyenes Emánuel - terepmotor
Sergiu Oprea - cselgáncs
Raul Oprea - cselgáncs
Adrian Ciprian Szilagyi - vívás
Ioan Alexandru Morar - kézilabda
Vasile Maxim - teke
Laza Ramona Enikő - kosárlabda
Raluca Anturia Nicoara - röplabda

Szociális tevékenység:

Rodica Borlan - Szatmári Vöröskereszt
Fülöp Szabolcs - Multisalva Speciális Mentőegység
SMURD rohammentő egységei
Caritas

Vállalkozás:

Draxlmaier
Szatmári Kereskedelmi és Ipari Kamara

A Szatmári Díjátadó Gálát első ízben 2008-ban szervezték meg Adrian Stef, a Szatmár Megyei Tanács akkori alelnökének kezdeményezésére, aki azóta is nagyon fontosnak tartja a szatmári értékek kiemelését, promoválását.

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
# koronavírus # baleset # helyhatósági2020 # hétvégiinterjú # körgyűrű
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: