2013-10-08 22:19:34• hírek • Szatmár.ro

Győztek Nagyváradon a kosaras lányok

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata 12 pontos győzelmet aratott Nagyváradon.

Nagyváradon mutatkozott be először az Éles Péter edzette Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. A bemutatkozás jól sikerült, hiszen a lányok már az első negyedben 14 pontos különbséget hoztak össze. A meccs kiegyenlített volt 9:9-ig, a lányok aztán zsinórban dobták a kosarakat, a nagyszünetre pedig 17 pont volt az előnyük.

A harmadik negyedet megnyerte a házigazda alakulat, de a hat pontos különbség nem volt elég, hogy átvegyék a vezetést, a szatmáriak pedig az utolsó negyedben tartották az eredményt és magabiztosan megnyerték az összecsapást.

Nemzeti Liga, 1. forduló:
Nagyváradi CSM - Szatmárnémeti VSK 55:67 (9:23, 15:18, 17:11, 14:15).

A szatmári pontszerzők:

Orosz 23, Wampler 20, Tarta-Laza 10, Jones 8, Cutas 3, Adi 2. Voica 1.

Az 1. forduló további eredményei:
Targovistei CSM - Marosvásárhelyi ACS Nova Vita 11:28, Temesvári BCM Danzio - Gyulafehérvári CSU 37:100, Sepsiszentgyörgyi ACS Sepsi SIC - Craiovai SCM 125:43, Kolozsvári Universitatea - Aradi BC UVG ICIM 51:77, Brassói Olimpia - Alexandriai CSB Teleorman 54:65, Galaci Phoenix - Bukaresti CS Rapid 70:80.