2014-09-19 02:01:16• hírek • Kocsis Zoltán

Hatot rúgott a Steaua, ötöt kapott az Astra

Ritkán látható, lefolyásában teljességgel valószerűtlen meccsen 6-0-ás kiütéssel kezdte szereplését az Európa Liga csoportkörében a Steaua. Amely az 50. percig örülhetett, hogy nem járt úgy, mint az Astra, amelyet Zágrábban 5-1-re ütött ki a Dinamo. A nyitónapon elmaradtak a meglepetések, hengerelt az Everton, a Young Boys és a PAOK Szaloniki is.

A két román csapat közül az Astra lépett pályára először, a giurgiui gárda számára azonban viszonylag gyorsan véget ért a meccs Zágrábban: a 17. és a 24. percben két beívelést követően Szudani kétszer maradt egyedül a kapu előterében és kétszer bólintott a hálóba. Mi több, a szünet előtti pillanatokban az Astra védői ismét szem elől tévesztették az algériait, aki ezúttal lábbal sem hibázott.

A szünet után a Dinamo továbbra sem állt le, a 70. percben Henriquez már négyre növelte az előnyt. Szűk negyed órával később Chitu ugyan megszerezte a vendégek becsületgólját, az utolsó szó ezzel együtt a horvátoké és Covicé volt, beállítva ezzel az 5-1-es végeredményt.

A csoport másik meccsén a kapuban Gulácsi Péterrel felálló Salzburg kétszer is hátrányba került a Celtic ellen, ám Alan és Soriano révén mindkétszer kiegyenlített.

Nyomasztó csendben kezdődött a Steaua és az Aalborg közötti összecsapás, az UEFA büntetése miatt ugyanis zárt kapuk mögött játszották a meccset. Ez szemmel láthatóan a román rekordbajnokot zavarta jobban, amely mezőnyfölényt harcolt ugyan ki, nem találta saját ritmusát. Mi több, a dánok remekül támadtak és sokkal több veszélyes helyzetet tudtak kialakítani - bizony ekkor sokat köszönhetett a romén csapat Arlauskis kapusnak.

A második félidőben sem változott a játék képe, a dánok ismét kihagytak egy ziccert. Az 50. percben aztán Sanmartean beadása mindenki feje fölött elszállt és a labda a kapuba kötött ki. A bekapott gólt sem törte meg a dánokat, mi több, szinte kiegyenlítettek, ám két perccel később Enevoldsen lövése a kapufán csattant. Újabb két perccel később aztán Larsen kapus kiejtett egy labdát, kétségbeesett mentési kísérlete során pedig elütötte Keserüt. Büntető és piros lap - ez pedig döntőnek és végzetesnek bizonyult. Nem elsősorban azért, mert Rusescu nem hibázott a büntetőnél.

Ez a sokk ugyanis sok volt a vendégeknek, akik teljesen összezuhantak, a Steaua pedig teljesen beindult: Keserü hármat, Rusescu pedig még egyet rúgott - a román bajnok tehát 22 perc alatt 6-szor talált az Aalborg kapujába. A meccs utáni nyilatkozatokban azonban a román játékosok is hüledeztek a meccs képe és a végeredmény közötti különbségen és valamennyien elismerték: nem érdemeltek ekkora arányú győzelmet.

A csoport másik meccsén a Dinamo Kijev simán nyert 3-0-ra a Rio Ave otthonában, így a csoport két favoritja máris letette névjegyét.

Ami a többi meccset illeti, hengerelt és hat gólt rúgott a PAOK Szaloniki a Dinamo Minszk ellen, a Young Boys pedig öttel küldte haza a Slovan Bratislavát. Athénban nyert rangadót a Dinamo Moszkva, amelyben Dzsudzsák Balázs kapufát rúgott és gólpasszt adott. Parádézott az Everton is, amely az est egyik rangadóján 4-1 arányban lelépte a Wolfsburgot. A másik rangadón a Mönchengladbach 1-1-re végzett a Villarreal ellen.

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:
A csoport:

Borussia Mönchengladbach -Villarreal 1-1
gólok: Herrmann (21.) illetve Uche (68.)
Apollon Limasszol -FC Zürich 3-2
gólok: Papulisz (9.), Gullón (40.), Koch (87., öngól) illetve Rikan (50.), Yapi-Yapo (54.)

Red Bull Salzburg -Celtic Glasgow 2-2
gólok: Alan (36.), Soriano (78.) illetve Mubarak (14.), Brown (60.)
a hazaiak kapuját Gulácsi Péter védte
Dinamo Zagreb -Astra 5-1
gólok: Szudani (17., 24., 45.), Henriquez (70.), Coric (90.) illetve Chitu (82.)

E csoport:
PSV Eindhoven
-Estoril 1-0
gól: de Jong (26., 11-es)
Panathinaikosz -Dinamo Moszkva 1-2
gólok: Dinasz (63.) illetve Kokorin (40.), Ionov (49.)

Lille -Krasznodar 1-1
gólok: Kjaer (63.) illetve Laborde (35.)
Everton -VfL Wolfsburg 4-1
gólok: Rodriguez (15., öngól), Coleman (45.), Baines (47.), Mirallas (89.) illetve Rodriguez (90.)

I csoport:
Young Boys -Slovan Bratislava 5-0
gólok: Lecjaks (4.), Steffen (29.), Nuzzolo (63.), Nikci (80.), Hoarau (90.)
Napoli -Sparta Praha 3-1
gólok: Higuain (23., 11-es), Mertens (51., 81.)

J csoport:
Steaua Bucuresti -Aalborg 6-0
gólok: Sanmartean (51.), Rusescu (59., 11-es, 73.), Keserü (61., 65., 72.)
Rio Ave -Dinamo Kijev 0-3
gólok: Jarmolenko (20.), Belhanda (25.), Kravec (70.)

K csoport:
PAOK -Dinamo Minszk 6-1
gólok: Nikolics (4., öngól), Atanasziadisz (11., 16. 28.), Papadopulosz (50.), Candarisz (90.) illetve Nikolics (80.)