2011-12-03 12:10:34• hírek • Szatmar.ro

Hatalmas bravúr Calarasi-on, két góllal nyert a VSK

A ötödik helyezett Dinamo Calarasi a tizedik Szatmárnémeti VSK-t látta vendégül péntek este a férfi kézilabda élvonalbeli bajnokság 10. fordulójában. A helyezések alapján simának tűnt a hazai siker, de a szatmáriak rácáfoltak a papírformára és 28-26 arányú győzelmet arattak.

Palkó János és Nicolae Istrate legényei rögtön az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést és szinte az egész első félidőben vezettek. Noha féltávnál a hazaiak 5-5-re egyenlíteni tudtak, ez az állapot nem tartott sokat és a szünetre 13-12-es VSK-előnnyel vonultak a csapatok.

A pihenő után a Dinamo kapta el jobban a fonalat, minek köszönhetően fordítani is tudott. Előnye azonban gyorsan elolvadt, olyannyira, hogy tíz perccel a vége előtt már négy góllal vezetett a VSK - 24-20-ra.

Előnyükből a végére két gólt megtartottak az erdélyiek, 28-26 arányú győzelmüknek köszönhetően pedig a bajnoki tabellán feljöttek a nyolcadik helyre - igaz, a legtöbb csapat még nem játszott a 10. fordulóban.

Dinamo Calarasi - Szatmárnémeti VSK 26-28