2012-03-11 19:29:35• hírek • Szatmár.ro

Simán nyertek a kosarasok, lejtőn a kézilabdacsapat

A lányok simán nyertek idegenben, a fiúk kikaptak itthon, osztályozós helyre kerültek.

Mint az várható volt, a Iasi-i Polinak nem sikerült megizzasztania még otthon sem a szatmáriakat: a lányok 36 pontos győzelmet arattak a moldovai városban. A hazai csapat 2:2 után vesztette el a versenyt Fleseriu tanítványaival szemben, a szatmáriak ezután zsinórban 15 pontot szereztek és ezzel el is dőlt nagyjából a meccs. A második negyedben ugyan a már cserékkel játszó VSK-t három ponttal verték, a folytatásban nem sikerült nagyot alkotniuk. A lányok hétfőn a sereghajtó Sepsiszentgyörgy otthonában pótol be egy elmaradt meccset, a hétvégén pedig a Bukaresti Olimpia lesz az ellenfél. Ők egyébként a bajnokság legnagyobb vereségét szenvedték a hétvégén: 102 ponttal verte őket a Targoiviste csapata.

A osztály, a 27. forduló
: Iasi-i Poli-Szatmárnémeti VSK 43:79 (9:24, 17:14, 10:15, 7:26). A szatmári pontszerzők: Mészáros Anita 15 (3 lepattanó, 0 gólpassz), Ivan 13 (4, 1), Orosz 12 (0, 2), Pop 12 (3, 3), Whittington 9 (8, 0), Mehmedic 7 (6, 5), Giurgiu 5 (5, 2), Freeman 4 (1, 0), Szmutku 2 (0, 1). Játszott még: Mészáros Izabella (0, 1).

További eredmények: Bukaresti Olimpia-Targovistei CSM 30:132, Craiovai SCM-Rapid 108:65, Gyulafehérvári CSU-Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC 78:21, Temesvári BCM Bega-Bukaresti CSM Sportul Studentesc 84:70, Brassói Olimpia-Alexandriai Teleorman 36:61, Nagyváradi CSM-Aradi BC ICIM 41:77, Marosvásárhelyi Nova Vita-Kolozsvári U 71:44.

A fiúknak nem ment

Lógó orral hagyták el az Ady Endre utcai sportcsarnokot vasárnap délben a VSK drukkerei, ugyanis a fiúk vereséget szenvedtek a Tordától. A négy góllal vesztett szatmáriak ezzel egyre nehezebb helyzetbe kerültek a kiesés ellen folytatott harcban, jelen pillanatban osztályozós helyen várják a folytatást.

A szatmáriak teljesítménye hullámzó volt: először a Potaissa állt jobban, majd 5:4-re javítottak a szatmáriak, majd kitűnő játékkal 13:8-ra is vezettek, de a tordaiak sem hagyták magukat, így 15:15-re egyenlítettek is. A második félidőben is vezetett a VSK, 19:16 után azonban jött a hanyatlás... 20:26-ra is vezetett már a Potaissa, s bár az utolsó öt percben visszatértek a szatmári remények, de nem tartottak sokáig.

Nemzeti Liga 19. forduló: Szatmárnémeti VSK-Tordai Potaissa 29-33 (17-15). A szatmári gólszerzők: Liberţ 8, Oláh 7 (2x7), Prskalo 5, Dinescu 5, Mateş 2, Sas 1, Gălan 1. Játszott még: Vass, Panazan, Tcaciuc, Bejinariu, Pop, Oşvat.

További eredmények: Suceavai Bucovina-Calarasi-i Dinamo 40:28, Ploiesti CSM-Kolozsvári U,  Transilvania 25-27, Temesvári Poli-Krassó-Szörényi CS 18-22, Bákói Stiinta-Székelyudvarhelyi HC 37-31, Konstancai HCM-Steaua 48-23.