2019-10-21 08:59:52• hírek • Bajnai Botond

Harminckilenc éremmel tértek haza a szatmári karatékák

Szombaton Zilahon léptek tatamira a Szatmárnémeti Samuraiul SK karatékái, a DaniSan karate kupán, ahol Románia számos karate klubjának sportolója jelen volt.

A Román Karateszövetség által szervezett versenyen a kata és kumite próbákon a wkf és shobbu ippon versenyszabályzat volt érvényes egyéniben és csapatban is egyaránt.

A Szatmárnémeti Samuraiul SK 16 sportolóval vett részt a versenyen, ugyanakkor kiváló eredményekkel tértek haza.

Szám szerint 39 érmet gyűjtöttek be a szatmári karatékák: 9 arany-, 10 ezüst-, és 20 bronz éremmel gazdagították a klub éremtábláját.

Az eredményeknek köszönhetően a Samuraiul SK csapata összetettben 2. helyen zárt a versenyen.

Íme az érmet szerző sportolók névsora: Popovici Fabio, Grosan Cernesteanu Alexia, Cheregi Andrei, Mestesanu Darius, Pop Irina, Cucuiet Cezar, Ardelean Horea, Nagy Tamás, Moldovan Alesia, Ardelean Andrea, Vida Márk, Olosuteanu Andrei, Lapka Aida, Tamasuc Alexandra, Mihali Matei.

A versenyzőket Magos Róbert edző kísérte el, és követte a tatami széléről.