2012-11-25 23:07:34• hírek • Szatmar.ro

Harminc ponttal küldte haza a Temesvárt a VSK

Noha Dan Fleseriu nehéz meccsre számított, a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata nagyon simán intézte el a Temesvárt a román élvonalbeli bajnokság legutóbbi fordulójában. A vendégek csak az első percekben tudták tartani a lépést, végül 93-63-as vereséget szenvedtek.

Az első negyed szokatlanul sok kosarat hozott, a két gárda egy híján ötven pontig jutott. Ez volt az egyedüli játékrész, amikor a Temesvár 20 pont fölé jutott (összesen 21-ig), ám a hazaiak ezt is meg tudták fejelni további hét egységgel. A második negyedben alaposan visszaesett a "termelés", ám ez leginkább a vendégek rovására írható, mivel Orosz Andreáék ekkor is elérték a húszat - ezzel további kilenc ponttal növelték előnyüket, ami így összesítettben elérte a 16-ot.

A két csapat 48-32-es hazai vezetéssel kezdte tehát a második félidőt, ám a VSK előnye tudatában sem vett vissza. Legalábbis nem jelentősen, mert a harmadik tíz perc után további hat ponttal növelte előnyét. A negyedik játékrészben már csak az volt a kérdés, a szatmáriak elérik-e a százas határt - nos, nem érték el, ám ezzel együtt is több mint magabiztos, 93-63 arányú győzelmet arattak.

A Temesvár elleni meccs remek alaphangot adhat a csütörtöki (18.00 óra), Csevakata Vologda elleni FIBA Európa Kupa-meccshez. Noha az összecsapás toronymagas esélyesei az oroszok, abban talán reménykedhetünk, hogy a lányok meg tudják szorongatni vendégeiket.

Nemzeti Liga, 12. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Temesvári BCM Danzio 93:63
(28:21, 20:11, 21:15, 24:16)
A szatmári pontszerzők: Kovacsevics 16, Freeman 13, Lucas 13 (3x3), Părău 10, Giurgiu 9 (3x3), Orosz 7, Szmutku 7, Drye 6, Ivan 6, Whittington 6.
Játszott még: Nagy, Szlimák.