2017-06-01 09:06:42• hírek • Szatmár.ro

Halmozták az érmeket az ifjú szatmári úszók

A Szatmárnémeti VSK úszó-reménységei két fontos versenyen is részt vettek.

Az elmúlt két hétben két fontos versenyen is jelen voltak a Szatmárnémeti VSK úszó szakosztályának reménységei. A Nagybányán szervezett Tyr Flykick Kupán 20 klub 320 sportolója szerepelt, míg a tordai Salina Turda Kupán 18 klub 230 sportolója versengett. A szatmári úszók kitűnően teljesítettek, a két versenyen összesen 55-ször léptek dobogóra.

A legeredményesebb sportoló Riedl Serli Tibor volt, aki hat arany, két ezüst és két bronzérmet szerzett a két verseny ideje alatt.

További eredmények: Mosnegutu Catalin – 2 ezüst, 1 bronz, Pop Ariana – 2 arany, 6 ezüst, 2 bronz, Tatar Luca – 4 arany, 2 ezüst, 3 bronz, Silaghi Miriam – 4 arany, 2 ezüst, 1 bronz, Szelmenczi Noel – 3 arany, Pop Tudor – 3 arany, 3 ezüst, 2 bronz, Grigoriu Filip – 1 ezüst, 1 bronz, Simon Luca – 1 bronz, Stancioiu Blanca – 1 ezüst, Baraban Miruna - 1 ezüst, Beliga Andra – 1 bronz.

A saját korcsoportjukban elért legjobb teljesítményért további trófeákat gyűjtött be Riedl Serli Tibor, Silaghi Miriam, Luca Tatar és Pop Tudor.

A versenyeken részt vettek még: Gatina Alexandra, Szelmenczi Zalán, Hodas Iulia, Magzarean Andrei, Komiati Oana és Zamfirache Razvan.