2012-10-17 20:39:59• hírek • Szatmár.ro

Győzött Brassóban a VSK

Tíz ponttal verték Fleseriu lányai a brassói együttest. Az Olimpián a hazai pálya előnye sem segített.

A Brassói Olimpia otthonában léptek pályára a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói. Ez a mérkőzés a bajnokság 9. fordulójából lett előbbre hozva, ugyanis a lányok a FIBA Európa Kupában játszanak majd a bajnoki programban feltüntetett dátumon. Dan Fleseriu lányai a folyó bajnokság hatodik mérkőzését is megnyerték, így továbbra is száz százalékos a mérlegük.

Az összecsapás egyébként nem volt gyalog-galopp, a második negyedig a hazaiak többször is vezettek, jól tartották magukat, ám a félidő végére elfogyott az erejük és lelkesedésük, a hatmadik negyedben pedig 13 pontos vezetést szereztek a szatmáriak. A zárónegyedet ugyan megnyerte a Brassó, de ez nem sokat változtatott a végeredményen.

Nemzeti Liga, 9. forduló:
Brassói Olimpia–Szatmárnémeti VSK 63:73 (11:15, 16:17, 12:20, 24:21). A szatmári pontszerzők: Lucas 18 (4x3), Whittington 12, Drye 12,  Parau 8 (1x3), Ivan 8, Freeman 6, Kovacsevics 5, Orosz 4. Játszott még: Szlimák, Giurgiu, Szmutku.