2012-02-26 20:36:17• hírek • Szatmár.ro

Győzni akartak, de csak egy döntetlen jött össze

Nagy lehetőséget szalasztottak el a kézilabdázók, nem sokat javított helyzetén a VSK.

Nagy szüksége lett volna a VSK-nak a vasárnapi győzelemre, hiszen a cél a tabellán való előrelépés, de a vasárnap csak döntetlenre hozott meccs sajnos nem sokat segít: egy ponttal ugyan megelőztük a Bukaresti CSM-t (ők kikaptak legutóbbi mérkőzésükön), de ki tudja, mi lesz még ennek a vége? A forduló után a VSK 12 ponttal a 10. helyen áll, a Bukaresti CSM és a Ploiesti 11-11 ponttal követi őt.

Palkó és Istrate fiai bosszantóan sokat hibáztak a Pandurii elleni meccsen, s bár a szatmáriak szerezték az első gólt, az ellenfél tartotta magát, sőt, a félidő végére már két góllal vezettek 9-11-re. A második félidőben jóval elszántabban játszottak a szatmáriak, Oláh János találatával 17-17-nél egyenlítettek, de aztán jöttek a hibák, az ellenfél betalált, öt perccel a vége előtt 21-24-re vezettek a pandúrok. A VSK heroikus küzdelemben egyenlíteni tudott, 25-25-nél a vendégek támadtak, de hibáztak, az utolsó fél percben a VSK a győzelmet is megszerezhette volna, de nem tudtak betalálni, így maradt a végeredmény.

Nemzeti Liga, 17. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Tg. Jiu-i Pandurii 25-25 (9-11). A szatmári gólszerzők: Libert 9, Prskalo 6, Oláh 4 (1x7), Dinescu 2, Bejinariu 2, Mates 1, Sas 1.

További eredmények: Temesvári Poli-Tordai Potaissa 29-23, Bákói Stiinta-Steaua 33-21, Ploiesti-i CSM-Bukaresti CSM 24-23, Suceavai Bucovina-Krassó-Szörényi CS, 27-26 Calarasi-i Dinamo-Székelyudvarhelyi HC 31-27.

A Konstancai HCM-Kolozsvári U Transilvania találkozót szerdán rendezik.