2008-10-31 14:17:48• hírek • Szatmar.ro

Győzelmekkel a vb. felé

A magyar és a román férfi kézilabda-válogatott is győzelmet aratott a vb-selejtező első fordulójában.

Magyarország a görög válogatott otthonában kezdte meg a 2010-es világbajnokságra vezető selejtezőket, amelynek alkalmával a kispadon bemutatkozhatott az új szövetségi kapitány, Hajdú János.

A találkozó nem hozott különösebb izgalmakat, a magyar csapat végig magabiztos játékot produkált, irányította az események alakulását és a végén még az is belefért, hogy kissé visszavegyenek az iramból. A vége 27-21 volt a vendégek javára, köszönhetően elsősorban Fazekas Nándor védéseinek és az Iváncsik-testvérek szélső játékának.

A román válogatott ennél valamivel jobban megizzadt Törökországban, ahol az első percek rohamait leszámítva szinte végig kiegyenlített játék folyt. A játékrészek derekán a hazaiak mindig feljöttek , sőt az első félidőben a vezetést is megszerezték, ám ezt mindig egy jó román sorozat követte. Ennek következtében a 19-14-es félidőt követően 35-29 arányban győzött Aihan Omer csapata a Juhász István által irányított török válogatott fölött.