2009-08-14 15:17:48• hírek • Szatmar.ro

Győzelemmel kezdte a tornát a VSK

A Szatmárnémeti Kupa első meccsén a VSK hat góllal legyőzte a Kecskemétet.

A történelme első élvonalbeli szezonjára készülő Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapata győzelemmel kezdte a felkészülés kiemelt állomásának számító Szatmárnémeti Kupát. A hazai csapat hat góllal, 39-33 arányban múlta fölül a Kecskemét együttesét.

A Teremi - Savics, Surducan, Nagy, Oláh, Ardelean, Birtalan összetételű szatmári csapat, bár a vendégek szerezték meg az első gólt, az első félidő nagy részében irányította az eseményeket. Palkó János és Nicolae Istrate fiai a 20. percig vezettek, a Skaliczki László edzette vendégek ekkor ismét átvették a vezetést, sőt, öt perccel szünet előtt már három gólos előnyre tettek szert. Savics végül egy gólnyira csökkentette a VSK hátrányát, így 17-16-os kecskeméti vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A szünetben a szatmári edzőpáros meglépte megszokott cseréjét, így Teremi helyét Pereverzia vette át a kapuban. Neki sikerült bemutatnia néhány bravúrt, a kontrákat pedig társai remekül használták ki, így a VSK-nak sikerült két gólos előnyre szert tennie.

Negyed órával a játék vége előtt aztán már három volt a hazaiak előnye, akikkel a Kecskemét egyre kevésbé tudta tartani a lépést, így a végén hat gólos, 39-33 arányú hazai diadal született.

A VSK csapatában mindenképp dicséretet érdemel a 12 gólig jutó Birtalan, valamint az egyaránt remeklő Nagy és Oláh.

A két csapaton kívül még a Székelyudvarhely és a Debrecen vesz részt a tornán.

Szatmárnémeti VSK-Budapest Bank Kecskemét KC 39-33 (17-18)
A szatmári gólszerzők: Birtalan 12, Nagy 8, Savics 6, Oláh J. 5, Varga 4, Ciornohuz 2, Surducan 1, Savlovschi 1.
Játszott még: Teremi, Pereverzia, Cioroiu, Bursacs, Mates, Ardelean.