2005-09-04 09:21:45• hírek • Szatmár.ro

Győzelem Málta ellen

A magyar válogatott helyenként látványos játékkal 4-0-ra verte Máltát.

Tegnap este 8 000 néző előtt a magyar labdarúgó válogatott Izlandot fogadta VB-selejtezőn a Puskás Ferenc stadionban. Bár a mérkőzést nagy meglepetésre a máltaiak kezdték jobba, a mieink fokozatosan átvették a kezdeményezést, és a többször lesre futó Torghelle (képünkön) révén a 35. percben megszerezték a vezetést. Ebben a játékrészben még Böőr Zoltán kapufája említésre méltó.

A fordulás után aztán Lothar Matthaeus legénysége már a közönség szórakoztatásával is tudott foglalkozni. Torghelle sarkazásos gólt lőtt az 55. percben, Takács 30-ról iszonyú bombagólt ragasztott a máltai kapuba a 64. percben, s az i-re a pontot Rajczi szöglet utáni fejese jelentette a 85. percben. Végeredmény: Magyarország - Málta 4-0 (1-0).

A csoport másik két meccsén: Svédország - Bulgária 3-0, Izland - Horvátország 1-3.