2016-01-09 09:48:09• hírek • Szatmár.ro

Gyenes túl van az idei verseny leghosszabb mért szakaszán

Ismét az Andokban haladt a Dakar-mezőny - újra 3500 méter felett száguldottak.

Az idei Dakar-rali pénteki, hatodik etapja volt a verseny egyik legnehezebb szakasza. Uyuniból indultak, Uyuniba érkeztek, ám közben 723 kilométert tettek meg, amiből 542 kilométer volt a mért szakaszt, tehát az eddigi leghosszabb speciális útvonalon haladt a mezőny. A körülmények is embert- és motort-próbálók voltak, hiszen az Andok bércei között, 3500-4200 méteres tengerszint feletti magasságban vezetett az út.

A versenynapot az Antonet Motorcycle Team versenyzője, Gyenes Emánuel a 28. helyen fejezte be, 26 perccel és 5 másodperccel lemaradva a futamgyőztes ausztrál Toby Price-tól, aki 5 óra 51 perc és 48 másodperc alatt fejezte be a mért szakaszt.

Összetettben a portugál Paulo Goncalves vezet 20 óra, 23 perc és 7 másodperces idővel. Az éllovashoz képest 57 perccel és 2 másodperccel lemaradva, a 21. helyen áll a tabellán Gyenes Mani - az ő ideje 21 óra, 20 perc és 9 másodperc.

Szombaton a mezőny búcsút mond Bolíviának, Uyuniból az argentínai Salta felé veszik az irányt. Az etap 793 kilométer hosszú, ebből 353 kilométer a mért szakasz.