2014-06-30 17:37:49• hírek • Szatmár.ro

Gyenes lazán nyerte a csíkkozmási endurókrossz-futamot

Gyenes Emanuel könnyedén nyerte meg az országos endurókrossz bajnokság harmadik futamát.

A szatmári motoros Hargita megyében, Csíkkozmáson motorozott a hétvégén a román endurókrossz-bajnokság harmadik futamán. Ahogy ezt, úgy az előző két futamot is megnyerte, így toronymagasan vezeti a pontversenyt. Maninak a három győzelem 90 pontot hozott a bajnokságban, a második helyezett Szakács Róbert pedig 69 ponttal rendelkezik.

Mani a közeljövőben a világ talán legdurvább hard-enduró versenyére készül: a Red Bull Romaniacs verseny július 15-én fog megkezdődni, akkor rajtol el a mezőny Nagyszebenből. Mani az egyedüli, aki a verseny eddigi tíz kiírásán ott volt és végig is ment. Természetesen az idei, 11. versenyen is nyeregbe pattan.

Emellett Gyenes a jövő év elején sorra kerülő Dakar-ralira is készül, már be is fizette a nevezési díj első részletét, ami 4 ezer euró. A teljes részvételi díj 15 ezer euró, Gyenes Emánuel pedig reméli, hogy augusztusra össze is jön a teljes összeg, így két év szünet után újra ott lehet a Dakaron.