2015-01-09 10:38:16• hírek • Szatmár.ro

Gyenes a 23. helyen fejezte be a csütörtöki futamot

Az Autonet Motorcycle Team versenyzője összetettben már a 37. helyen áll.

Január 8-án az idei ötödik Dakar-futam Copiapoból indult: a rajt pillanatában 174 kilométer összekötő és 458 kilométer mért, speciális szakasz állt a versenyzők előtt. A mért szakasz gyors volt, sok előzési lehetőséggel, de sok olyan résszel, ahol nagyon finom, szinte lisztszerű homok - úgynevezett fesh-fesh - nehezítette az előrehaladást.

Maninak most is jól ment a verseny: a szakaszt a 22. helyen fejezte be, ezzel az eredménnyel pedig összetettben a 37. helyre került. Gyenes ideje 5 óra 13 perc és 23 másodperc volt, 35 perccel és 7 másodperccel lemaradva a motorosok mezőnyében futamgyőztes spanyol Comától. A másik romániai motorosnak, Marcel Butuzának is feküdt a terep: a futamot az 51. helyen zárta, összetettben az 55. helyen áll.

A Dakar következő futama Autofagastából indul, a cél pedig Iquique-ben lesz. A motoros és quados versenyzőkre ez alkalommal egy 318 kilométeres mért szakasz vár, az összekötő pedig 370 kilométer lesz. Helyenként köves, helyenként homokos területen fognak haladni.