2016-01-05 20:54:43• hírek • Szatmár.ro

Gyenes a 16. helyen fejezte be a keddi futamot

Az Autonet Motorcycle Team versenyzője összetettben a 20. helyen áll.

Kedden tartották meg a Dakar-rali elméletileg harmadik, gyakotlatilag második futamát - ugyanis az első mért szakaszt törölték a kedvezőtlen időjárás miatt. Gyenes Emánuelnek jól ment a 664 kilométeres út, amelyből csak 190 kilométer volt a mért szakasz. A Termas de Rio Hondo és San Salvador de Jujuy közötti úton Mani a motorosok mezőnyében a 16. helyen végzett, ám a verseny honlapja által szolgáltatott információk szerint ezzel maradt összetettben a 20. helyen.

A szakaszt a spanyol Barreda Bort nyerte meg 2 óra 30 perc 37 másodperces idővel, a szatmári motoros 2 óra 34 perc 38 másodperces idővel, azaz az éllovastól 4 perc 1 másodperccel lemaradva zárta a futamot.

A motorosok összetett versenyében továbbra is Barreda Bort vezet 6 óra 26 perc és 50 másodperces idővel, Mani tőle 11 perc 38 másodperccel rosszabb idővel a 20. helyen áll.