2008-08-12 12:32:42• hírek • Szatmar.ro

Gólzáporos győzelem a görögök ellen

A montenegrói csapat 12-0 arányban nyert legutóbb, ezért a magyaroknak is nagy arányú győzelemre volt szükségük.

A magyar férfi vízilabda-válogatottnak minél nagyobb arányú győzelmet kellett aratnia a görögök ellen, mert az Európa-bajnok Montenegró, akivel az első fordulóban döntetlent ért el a Kemény-csapat, 12-0-val elsöpörte Kanadát. A magyar csapat nem is várt sokat a gólokkal, gyorsan lőttek kettőt, majd egy görög válasz után további ötöt.

Mivel a görögök is lőttek még egyet, így 7-2 volt az első negyed. A másodikban mindkét csapat két-két gólt szerzett, ez volt a magyarok leggólszegényebb játékrésze. A harmadikban aztán ismét növelni tudta előnyét a magyar válogatott, a negyedikben pedig már gálázva állította be a 17-6-os végeredményt.