2009-10-23 02:41:48• hírek • Szatmar.ro

Németh kevés volt az AEK-nak

A görögök vezettek, de kikaptak, a Sporting, a Salzburg és a Sahtar menetel.

Az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában egy sor rangadót rendeztek, melyeken csak a Hamburg tudott nyerni idegenben, a továbbá a Roma szerzett pontot vendégként. A Salzburg, a Sahtar és a Sporting már célegyenesben van.

A B csoport rangadóján meglepően sima hazai győzelem született, mivel a Lille még a szünet előtt vezetést szerzett a Genoa ellen Obreniak révén, majd a folyatásban a franciák Vittek és Hazard góljaival biztosították be a három pontot. A másik meccsen meglepetésre a Slavia Prága pontot szerzett Valenciában, így tovább folyik a küzdelem a három „nagy" között.

A C csoportban az eddig pocsékul szereplő Celtic folytatta mélyrepülését, ezúttal odahaza szenvedett vereséget a Hamburg ellen, ezzel egyre távolabb került a továbbjutástól. A németek gólját Berg szerezte az örökifjú Ze Roberto passzát értékesítve. A másik meccsen, 1-1-es félidő után a Hapoel Tel-Aviv meglepetésre 5-1 arányban kiütötte a Rapid Wient és a csoport élére állt.

A D jelű négyesben az elmúlt 15 év legnagyobb gödrében lévő Hertha odahaza szenvedett vereséget a Heerenveen ellen Losada találatának köszönhetően, míg a Sporting, bár kissé megizzadt Litvániában, Veloso és Moutinho találataival legyőzte a Ventspilset és magabiztosan vezet.

Az E jelű kvartett rangadóján a Gera Zoltánnal felálló Fulham szűk fél óra után Hangeland révén szerzett vezetést a Roma ellen és sokáig tartotta az eredményt, Schwarzer kapus a hajrában még Menez tizenegyesét is kivédte, míg végül a hosszabbításban Andreolli kiegyenlített. Érdekesség, hogy a hazaik színeiben pályára Björn Helge Riise, aki a „római" John Arne Riise öccse. Mindketten a kezdőben kaptak helyet, utóbbi végig is játszotta a meccset. A másik találkozón Frei duplájával a Basel nyert Szófiában a CSZKA ellen, így továbbra is vezeti a csoportot.

Schwarzer megfogja a tizenegyest fotó: fulhamfc.com

Hazai győzelem született a G csoport rangadóján is Rómában, ahol a Lazio Zarate révén szerzett vezetést, amit azonban a Villarreal Eguren góljával még a szünet előtt kiegyenlített. Az olaszok győztes gólját Rocchi a hosszabbításban szerezte. A Salzburg is legyőzte odahaza a Levszki Szófiát és őrzi vezető pozícióját.

Az egyik legmeglepőbb eredmény az I csoportban született, ahol a Benfica Saviola révén gyorsan megszerezte a vezetést az Everton ellen. Ez a szünetig nem is változott, a pihenő után azonban a portugálok öt perc alatt három gólt lőttek (Cardozo kettőt, Luisao egyet), amit még Saviola is megtetőzött eggyel, így a Benfica ötöt rúgott az Evertonnak. A másik meccsen a Németh Krisztián lerántásáért megítélt büntető után Blanco még vezetést szerzett az AEK Athénnak, kevéssel később azonban Majstorovic a kiállítás sorsára jutott, ezt kihasználva pedig a BATE Boriszov megfordította az eredményt.

A J csoportban a címvédő Sahtar harmadik meccsén sem állt meg négy gól alatt, ezúttal a Toulouse volt a szenvedő fél, így Mircea Lucescu csapata egy lépésre van a továbbjutástól. A Brugge legyőzte a Partizánt, ezzel jelezve, ők is szívesen pályára lépnének tavasszal is a sorozatban.

Végezetül a K csoport a nagy hajrákról szólt. A Werder Bremen Pizarro duplájával már két gólra vezetett Bécsben az Austria otthonában, de a sérült Sáfár Szabolcsot nélkülöző lilák végül Sulimani és Schumacher góljaival egyenlítettek. Bilbaóban a Nacional Micael góljával sokáig vezetett, az utolsó negyed órában azonban Etxeberria és Llorente megfordították az eredményt.

B csoport:
Lille - Genoa 3-0
gólok: Obraniak (38.), Vittek (63.), Hazard (84.)

Valencia - Slavia Prága 1-1
gólok: Navarro (63.) illetve Naumov (27.)
A csoport állása: 1. Lille 7p., 2. Valencia 5p., 3. Genoa 3p., 4. Slavia 1p.

C csoport:
Celtic - Hamburg 0-1
gól: Berg (63.)

Hapoel Tel-Aviv - Rapid Wien 5-1
gólok: Dober (30., öngól), Menteshashvili (54.), Shechter (59.), Vermouth (69.), Lala (90) illetve Hofmann (32.)
A csoport állása: 1. Hapoel 6p., 2. Hamburg 6p., 3. Rapid 4., 4.Celtic 1p.