2009-10-02 03:18:53• hírek • Szatmar.ro

A Valencia és a Werder nyerte a rangadókat

A Hertha és a Villarreal az európai porondon is folytatja mélyrepülését.

Az Európa-liga második fordulójában tulajdonképpen elmaradtak a meglepetések, az esélyes csapatok szinte kivétel nélkül begyűjtötték a három pontot, talán csak a Celtic és a Toulouse döntetlenje nem számít papírformának. Az első fordulóban hatalmas pofonokat kapó Roma, Lazio, Hamburg trió ezúttal nem ismert kegyelmet.

Az este egyik rangadóját a B csoportban rendezték, ahol a Valencia a Genoát fogadták. Az olaszok Floccari révén szereztek vezetést, a spanyolok azonban Silva és Zsigics góljaival fordítottak. Kardzsa még egyenlített, Villa gólja azonban otthon tartotta a három pontot. Érdekesen alakult a másik meccs eredménye is, hisz Belaid korai büntetőjével a Slavia Prága szerezte meg a vezetést. A Lille csak a szünet után tudott egyenlíteni egy öngóllal, majd az utolsó húsz percben kiütötte a cseheket: Gervinho kétszer volt eredményes, Frau és Souquet pedig egyszer.

Zsigics gólt fejelt a Genoa ellen fotó: valenciacf.com/es

A C csoportban a két héttel ezelőtt Bécsben elbukó Hamburg a Hapoel Tel-Avivot fogadta és Berg duplájával, valamint Elia és Ze Roberto góljaival megtömte a vendégeket, akik Schechter és Yeboah révén csak „kapaszkodni" tudtak. Az est talán legnagyobb meglepetését a Rapid Wien okozta, amely egy ponttal távozott a Celtic otthonából, hisz Jelavics korai góljára a skótok csak McDonald révén tudtak válaszolni.

A D csoportban a Sporting Lisszabon Adrien Silva góljával verte meg a nagy gödörben lévő Herthát, melynek színeiben Dárdai végig a pályán volt, Nicu pedig a 67. percben állt be. A másik találkozón a Heerenveennek nem sikerült az, ami korábban a Debrecennel és csak döntetlent játszott a Ventspils otthonában.

Az E jelű kvartettben az első fordulóban Bázelben veszítő Roma ezúttal hazai pályán Okaka Chuka és Perrotta góljaival legyőzte a CSZKA Szófiát, míg a Gera Zoltánt nélkülöző Fulham Murphy találatával múlta fölül a Baselt.

A két héttel ezelőtt szintén veszítő Lazio szintén bolgár csapat, a Loki másik korábbi ellenfele, a Levszki Szófia ellen lépett pályára és szabályosan kiütötte a kék-fehéreket: Matuzalem, Zarate, Meghni és Rocchi is bevette a hazaiak kapuját. A másik meccsen a régi önmagát a bajnokságban is csak kereső, első győzelmére váró Villarreal Janko és Tchoyi góljainak köszönhetően Salzburgban szenvedett vereséget.

Az I csoportban a BATE Boriszov rendesen ráijesztett az Evertonra, hisz Liktarovics révén már a 16. percben megszerezték a vezetést, az angolok csak a második félidőben tudtak fordítani Fellaini és Cahill góljaival. A másik mérkőzésen az AEK Athén Majstorovic találatával legyőzte a Benficát.

A J jelű kvartettben a címvédő Sahtar Donyecknek nem okozott gondot a Partizan Belgrád (4-1), míg a másik találkozó igen izgalmasan alakult. Akpala góljával a Brugge szerzett vezetést Toulouse-ban, amit Sissoko egyenlített ki, majd a 84. percben Gignac révén már a hazaiak vezettek. A három pontot nem tudták azonban otthon tartani, mert Perisics a hosszabbításban kiegyenlített.

Méltán örülhettek a Werder játékosai fotó: .werder.de

Végezetül az L csoport és az est másik rangadóján a Werder Bremen Hunt, Naldo és Frings góljaival könnyedén verte az Athletic Bilbaót, míg az Austria Wien nem bírt a Nacionallal.

B csoport:
Valencia - Genoa 3-2
gólok: Silva (52.), Zsigics (56.), Villa (82., 11-es), illetve Floccari (45.), Kardzsa (64. 11-es)

Slavia Prága - Lille 1-5
gólok: Belaid (6., 11-es), illetve Vomacka (47., öngól), Frau (71.), Gervinho (85.,90), Souquet (88.)

A csoport állása: 1.Lille 4pont, 2. Valencia 4p., 3. Genoa 3p., 4.Slavia 0p.

C csoport:
Celtic - Rapid Wien 1-1
gólok: McDonald (21.), illetve Jelavics (3.)

Hamburg - Hapoel Tel-Aviv 4-2
gólok: Berg (5.,11.), Elia (40.), Ze Roberto (78.), illetve Schechter (37.), Yeboah (62.)

A csoport állása: 1.Rapid 4p., 2.Hamburg 3p., 3. Hapoel 3p., 4. Celtic 1p.

D csoport:

Ventspils - Heerenveen 0-0

Sporting Lisszabon - Hertha 1-0 (a vendégeknél Dárdai végig a pályán volt, Nicu a 67. percben állt be)
gól: Silva (18.)

A csoport állása: 1.Sporting 6p., 2. Ventspils 2p., 3.Heerenveen 1p., 4.Hertha 0p.

E csoport:
Roma - CSZKA Szófia 2-0
gólok: Okaka Chuka (20.), Perrotta (23.)

Fulham - Basel 1-0
gól:Murphy (57.)

A csoport állása: 1. Fulham 4p., 2.Basel 3p., 3.Roma 3p., 4.CSZKA 1p.

G csoport:
Levszki Szófia - Lazio 0-4 (a vendégeknél Radu végig a pályán volt)
gólok: Matuzalem (22.), Zarate (45.), Meghni (67.), Rocchi (73.)

Salzburg - Villarreal 2-0
gólok: Janko (21.), Tchoyi (83.)

A csoport állása: 1.Salzburg 6p., 2.Lazio 3p., 3.Villarreal 3p., 4 Levszki 0p.

I csoport:
AEK Athén - Benfica 1-0
gól: Majstorovic (43.)

BATE Boriszov - Everton 1-2
gólok: Liktarovics (16.), illetve Fellaini (68.), Cahill (76.)

A csoport állása: 1. Everton 6p., 2. Benfica 3p., 3. AEK 3p., 4.BATE 0p.

J csoport:

Toulouse - Brugge 2-2
gólok: Sissoko (54.), Gignac (84.), illetve Akpala (52.), Perisics (90.)
Sahtar Donyeck - Partizan Belgrád 4-1 (a hazaiaknál Rat végig a pályán volt)
gólok: Lomics (23., öngól), Adriano (38.), Jadson (54.), Ralickij (66.), illetve Ljajics (86.)

A csoport állása: 1.Sahtar 6p., 2. Toulouse 4p., 3.Brugge 1p., 4.Partizan 0p.