2012-12-08 15:44:30• hírek • Szatmar.ro

Gálázott a VSK, 53 ponttal verte a Rapidot

fotó: Szatmár.ro archívum

Gálázott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombat kora délután a Rapid elleni élvonalbeli bajnoki mérkőzésen és immár másodszor jutott száz dobott pont fölé az idei bajnokságban. A bukaresti vasutasok csak a második negyedben tudták úgy-ahogy tartani a lépést és végül 105-52-es vereséget szenvedtek a bajnokaspiráns otthonában.

Az első kosarat még a fővárosiak dobták, ám az Annemarie Parau, Italee Lucas, Orosz Andrea, Khadijah Whittington és Utahya Drye kezdővel felálló hazaiak pillanatok alatt elléptek 6-2-re. Ekkor kevesen gondolták, hogy a Rapid máris az első negyedbeli pontjainak egyharmadánál tart - a vasutasok ugyanis alig hat pontig jutottak első tíz percben. A VSK ellenben meg sem állt 33 egységig.

A második negyedben Dan Fleseriu mester sort cserélt, a Szmutku Renáta, Szlimák Hajnalka, Rada Giurgiu, Shannika Freeman, Dara Kovacsevics alkotta ötös kapott bizonyítási lehetőséget. Noha a vendégek ekkor produkálták legjobb játékrészüket, a VSK 24-19-re hozta ezt a tíz percet is, a szünetre 57-25-re alakítva az állást.

A szatmári lányok a második félidőben sem csökkentették a tempót, mindkét negyedben 24 pontot szórtak, míg a Rapid csak 17-ig illetve 10-ig jutott. A végére minden hazai játékos pontot szerzett, a csapat pedig 105-52 arányú sikert aratott - a Sportul Studentesc elleni meccs (107-90) után másodszor lépve át a 100-as határt.

Pazarul búcsúzott tehát hazai közönségétől bajnokin a VSK, ám a lányok előtt még van két meccs az idén: december 15-én Sepsiszentgyörgyön bajnokin, december 20-án pedig hazai pályán a Román Kupában lépnek pályára az Arad ellen.

Szatmárnémeti VSK - Rapid 105-52 (33-6, 24-19, 24-17, 24-10).
A VSK pontszerzői: Lucas 21pont, Kovacevic 18, Drye 11, Freeman 11, Szlimák 8, Whittington 8, Giurgiu 6, Orosz 6, Ivan 6, Părău 5, Nagy 3, Szmutku 2.