2012-05-21 08:39:22• hírek • Szatmar.ro

Futballcsoda Franciaországban, Portugáliában

Vasárnap este kisebb fajta csodával ért véget a francia élvonalbeli labdarúgó bajnokság: a Montpellier megnyerte fennállása első bajnoki címét. A rendzavarásokkal tarkított találkozón a kék-fehérek John Utaka duplájával 2-1-re nyertek Auxerre-ben, ezzel fölöslegessé téve a nagy esélyes Paris St.Germain Lorientben aratott, hasonló arányú győzelmét.

Ennél is nagyobb meglepetés történt Portugáliában, ahol a kupadöntőben az Academica Coimbra Marinho 3. percben szerzett góljával legyőzte a toronymagas favorit Sporting Lisszabont. A coimbrai csapat 1939 (az volt az első kiírás) után nyerte meg ismét a Portugál Kupát  - a másik lisszaboni óriást, a Benficát legyőzve. Ezzel szemben a Sporting 15 elsőséggel és immár 11 elbukott döntővel büszkélkedhet.

Érdemes megemlíteni, hogy a szezon előtt a PSG 106, a Sporting pedig 33,8 millió eurót fordított erősítésekre. Ezzel szemben a Montpellier 2 milliót, az Academica viszont egyetlen vasat sem költött erre a célra.