2013-08-09 14:08:45• hírek • Kocsis Zoltán

Brit, portugál és izraeli ellenfél a román csapatoknak az EL-ben

A Petrolul helyzete a legnehezebb, a Pandurii bizakodhat, az Astra járt talán a legjobban - nagyjából így lehetnek összegezni az Európa Liga rájátszásának sorsolását a három román csapat szemszögéből.

A drámai körülmények közepette, az utolsó pillanatban továbbjutó Petrolul az angol Ligakupa legutóbbi győztesével, a walesi Swansea-vel csaphat össze a csoportkörbe jutásért. Az angol élvonalban a 9. helyen végzett klubról sok mindent elmond, hogy a nyáron 23 millió eurót költött eddig új játékosokra. A legtöbbet, 13,9 milliót azért a Wilfried Bony-ért adtak, aki a Petrolul előző ellenfelétől, a holland Vitesse-től tette át a székhelyét. Ha a Petrolul a harmadik fordulóban megúszta a találkozást a tavalyi holland gólkirállyal, a rájátszásban aligha lesz ilyen szerencséje.

Nem kapott gyenge ellenfelet a Pandurii sem, a portugál Braga viszont már nem az a csapat, amely két éve még EL-döntőt vívott (és bukott el a Porto ellen.) Bizonyítéka ennek, hogy a tavaly ősszel a BL-csoportkörében 3-1 és 2-0 arányú vereséget szenvedett a Kolozsvári CFR-től. Ennek ellenére a portugálok az esélyesek.

Papíron a legjobban az Astra járt, amelynek a Maccabi Haifát sodorta útjába a sorsolás - az előző köri Pandurii - Hapoel Tel-Aviv után ismét lesz tehát román-izraeli páros csata.

Európa Liga, rájátszás, augusztus 22-29.
Maccabi Haifa (izraeli)-Astra Giurgiu (román)