2015-12-11 01:33:02• hírek • MTI

Ajax, Bruges, Besiktas, Monaco – ennyi volt

Vanczák Vilmos csapata, a Sion gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a Liverpoollal a labdarúgó Európa Liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, így bejutott a legjobb 32 közé. A Sionban Vanczák Vilmos, a továbbjutást már korábban kiharcoló Liverpoolban Bogdán Ádám nézte végig a cserepadról a találkozót.

Nikolics Nemanja együttese, a Legia Warszawa győzelmi kényszerben lépett pályára az eddig százszázalékos, már biztosan csoportelső Napoli otthonában. A lengyeleknek a siker mellett a csoport másik találkozóján döntetlenre lett volna szükségük, ám az első feltétel nem teljesült: a varsói csapat 5-2-es vereséggel távozott Nápolyból, így búcsúzott. Nikolicsot a 60. percben lecserélték. A hazaiaknál a meccset végigjátszó Vlad Chiriches a szünet utáni percekben szöglet után gólt fejelt, ám a bíró támadó szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot.

Nem jutott be a legjobb 32 közé a három magyar játékost is foglalkoztató Lech Poznan sem a labdarúgó Európa Ligában. A lengyel csapat a csoportkör hatodik, utolsó fordulójában 1-0-ra kikapott otthon a csoportelső Baseltől, míg a négyes másik meccsén a Fiorentina ugyanilyen arányban legyőzte a portugál Belenensest. A továbbjutáshoz a poznaniaknak egyrészt le kellett volna győzniük a svájciakat, másrészt az olaszoknak nem szabadott volna megszerezniük a három pontot.

Kádár Tamás végigjátszotta a csütörtöki mérkőzést, Holman Dávid a cserepadról figyelte az összecsapást, de nem lépett pályára, míg Lovrencsis Gergőt nem nevezték.

Az utolsó játéknapon több, nemzetközi szinten is jól csengő névnek számító csapat is búcsúzott a sorozattól. A legpechesebb kétségtelenül az Ajax volt, amelynek nyernie kellett a már továbbjutott Molde ellen és reménykednie, hogy a Fenerbahce nem tudja legyőzni a Celticet. Nos, Isztambulban megszületett a hollandok számára kedvező döntetlen (1-1), ám az Ajax is csak 1-1-re végzett - annak ellenére, hogy megszerezte a vezetést és kétszer is eltalálta a kapufát.

A D csoportban „egyszerűbb" helyzetben volt a Bruges, amelynek „csak" nyernie kellett volna a dán Midtjylland ellen. Ám hiába volt több helyzete a belga együttesnek, 1-1 és hazai továbbjutás lett a vége. Az egyik legdrámaibb meccset Lisszabonban játszották, ahol a Sportingnak nyernie kellett a továbbjutáshoz. Ehhez képest az 58. percben a Besiktas szerzett vezetést, ekkor elúszni látszottak a zöld-fehér remények. A hazaiakat viszont felvillanyozta a bekapott gól és a szorult helyzet, tíz percen belül három gólt rámoltak be, így ők jutottak tovább, a törököknek pedig maradt a drámai búcsú.

Hasonlóan drámai csatát vívott egymással Belgrádban a Partizan és az Augsburg. A vendég németeknek csak akkor volt esélyük a továbbjutásra, ha legalább két gólos különbséggel nyerni tudnak. Ehhez képest a Partizan a 11. percben megszerezte a vezetést. A szünetig nem is tudott erre válaszolni az Augsburg - a pihenő után azonban beindult a német henger. Már amennyiben németnek lehet nevezni, hisz a dél-koreai Hong, a holland Verhaegh és a paraguayi Bobadilla szerezték a gólokat - utóbbi a 89. percben. Ez pedig azt jelentette, hogy jobb gólkülönbséggel az Augsburg jutott tovább.

Firenzében és Liberecben is elmaradt a meglepetés, a nevesebb együttes tudta kiharcolni a továbbjutást. Firenzében a Fiorentina 1-0-ra legyőzte a portugál Belenensest, míg Csehországban az Olympique Marseille oktatott és nyert 4-2-re.

A ciprusi APOEL és a Sparta Praha 3-1-es cseh sikerrel végződött összecsapását Vad II István vezette Nicosiában.

A 12 csoport első két-két helyezettjéhez a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikja csatlakozik a legjobb 32 között, az egyenes kieséses szakasz sorsolását hétfőn tartják Nyonban.

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló:
A csoport:
Fenerbahce (török)-Celtic Glasgow (skót) 1-1 (1-0)
Ajax Amsterdam (holland)-Molde (norvég) 1-1 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Molde 11 pont, 2. (és továbbjutott) Fenerbahce 9, 3. Ajax Amsterdam 7, 4. Celtic Glasgow 3

B csoport:
Girondins Bordeaux (francia)-Rubin Kazany (orosz) 2-2 (0-1)
Sion (svájci)-FC Liverpool (angol) 0-0
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) FC Liverpool 10 pont, 2. (és továbbjutott) Sion 9, 3. Rubin Kazany 6, 4. Girondins Bordeaux 4

C csoport:
Qabala (azeri)-Krasznodar (orosz) 0-3 (0-2)
Borussia Dortmund (német)-PAOK Szaloniki (görög) 0-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Krasznodar 13 pont, 2. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10, 3. PAOK Szaloniki 7, 4. Qabala 2

D csoport:
Midtjylland (dán)-FC Bruges (belga) 1-1 (1-0)
SSC Napoli (olasz)-Legia Warszawa (lengyel) 5-2 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) SSC Napoli 18 pont, 2. (és továbbjutott) Midtjylland 7, 3. FC Bruges 5, 4. Legia Warszawa 4

E csoport:
Rapid Wien
(osztrák)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 2-1 (1-0)
Plzen (cseh)-Villarreal (spanyol) 3-3 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Rapid Wien 15 pont, 2. (és továbbjutott) Villarreal 13, 3. Plzen 4, 4. Dinamo Minszk 3

F csoport:
Liberec (cseh)-Olympique Marseille (francia) 2-4 (0-2)
Groningen (holland)-Braga (portugál) 0-0
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Braga 13 pont, 2. (és továbbjutott) Olympique Marseille 12, 3. Liberec 7, 4. Groningen 2

G csoport:
Dnyipro (ukrán)-Rosenborg (norvég) 3-0 (1-0)
St. Etienne (francia)-SS Lazio (olasz) 1-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Lazio 14 pont, 2. (és továbbjutott) St. Etienne 9, 3. Dnyipro 7, 4. Rosenborg 2

H csoport:
Sporting Lisboa
(portugál)-Besiktas (török) 3-1 (0-0)
Skenderbeu (albán)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 0-3 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Lokomotiv Moszkva 11, 2. (és továbbjutott) Sporting Lisboa 10, 3. Besiktas 9, 4. Skenderbeu 3

I csoport:
Fiorentina
(olasz)-Belenenses (portugál) 1-0 (0-0)
Lech Poznan (lengyel)-Basel (svájci) 0-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Basel 13 pont, 2. (és továbbjutott) Fiorentina 10, 3. Lech Poznan 5 (2-6), 4. Belenenses 5 (2-8)

J csoport:
RSC Anderlecht
(belga)-Qarabag (azeri) 2-1 (2-1)
Tottenham Hotspur (angol)-AS Monaco (francia) 4-1 (3-0)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Tottenham Hotspur 13 pont, 2. (és továbbjutott) Anderlecht 10, 3. Monaco 6, 4. Qarabag 4

K csoport:
APOEL (ciprusi)-Sparta Praha (cseh) 1-3 (1-0)
Aszterasz (görög)-Schalke 04 (német) 0-4 (0-2)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 14 pont, 2. (és továbbjutott) Sparta Praha 12, 3. Aszterasz 4, 4. APOEL 3

L csoport:
Partizan Beograd (szerb)-Augsburg (német) 1-3 (1-1)
Athletic Bilbao (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 2-2 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 13 pont, 2. (és továbbjutott) Augsburg 9 (12-11), 3. Partizan Beograd 9 (10-14), 4. AZ Alkmaar 4