2014-02-21 02:04:33• hírek • Kocsis Zoltán

Félpályás góllal küldték padlóra az Ajaxot, Gulácsi örülhetett

Nem maradt komoly meglepetés nélkül az Európa Liga 16-os döntőjének első felvonása, otthon kapott ki például az Ajax és a Lazio, a Tottenham pedig idegenben. Magabiztosan nyert viszont a Juventus és a Fiorentina, de gól nélkül maradt az este egyetlen topligás párharca.

Az est legnagyobb meglepetését kétség kívül Gulácsi Péter csapata, a Salzburg okozta, amely nem csak 3-0-ra nyert Amszterdamban a holland bajnok és listavezető Ajax ellen, de valósággal lefocizta ellenfelét. Bizonyíték erre, hogy a hazaiak csak a hosszabbítás perceiben tudtak helyzetbe kerülni, ám akkor Gulácsi magabiztosan védett. Az est krónikájához tartozik, hogy Soriano gyakorlatilag a középvonalról lőtt káprázatos gólt Cilissennek, beállítva ezzel a végeredményt.

A másik bravúrt a bolgár bajnok Ludogorec okozta, amely Bezjak bődületes bombagóljával Rómában győzte le a Laziót. A meccs sajátossága, hogy előbb a bolgárok, majd az olaszok hagytak ki egy-egy tizenegyest Djakov illetve Anderson révén.

Szintén meglepetés a csoportkörben hibátlan Tottenham veresége Dnipropetrovszkban. Noha az angolok némileg tartalékosan álltak fel, ez mitsem von le az ukránok érdemeiből.

A Laziót leszámítva jól teljesítettek az olasz csapatok. A Juventus saját szurkolói előtt győzte le a Trabzonsport, míg a Fiorentina a dán Esbjerg otthonában nyert 3-1-re. Nem nyert ugyan, de értékes gól nélküli döntetlent játszott a Napoli a brit Swansea otthonában az est egyetlen olyan meccsén, ahol két topligás csapat találkozott.

Az játéknap két legizgalmasabb meccsét Mariborban és Portóban játszották. Szlovéniában a hazaiak Tavares révén szerezték meg a vezetést, ám a Sevilla Gameiro és Fazio közreműködésével fordított. A Maribor nem hagyta azonban annyiba a dolgot és Vrsic ismét kiegyenlített. Szintén 2-2 lett a vége Portugáliában, azzal a különbséggel, hogy Quaresma és Varela góljaival a Porto már két góllal vezetett, ám a Frankfurt Joselu találatával és Sandro öngóljával innen is egyenlíteni tudott.

Visszavágók egy hét múlva!

Európa Liga 16-os döntő, első meccsek:

Anzsi Mahacskala - Genk 0-0
a vendégek kapuját végig Köteles László védte

Dnipro Dnipropetrovszk - Tottenham 1-0
gól: Konopljanka (81., 11-es)
A hazaiaknál Alexandru Vladot, a vendégeknél Vlad Chirichest nem nevezték a meccsre

Juventus - Trabzonspor 2-0
gólok: Osvaldo (15.), Pogba (90.)
a vendégeknél Alexandru Bourceanu a 66. percig a pályán volt

Csernomorec Ogyessza - Olimpique Lyon 0-0

Esbjerg - Fiorentina 1-3
gólok: Pusic (10.) illetve Matri (8.), Ilicic (15.), Aquilani (37., 11-es)

Betis - Rubin Kazany 1-1
gólok: Didac Vila (3.) illetve Eremenko (74., 11-es)

Swansea - Napoli 0-0

Maribor - Sevilla 2-2
gólok: Tavares (33.), Vrsic (81.) illetve Gameiro (47.), Fazio (72.)

Viktoria Plzen - Sahtar Donyeck 1-1
gólok: Tecl (62.) illetve Adriano (65.)

Lazio - Ludogorec Razgrad 0-1
gól: Bezjak (45.)
a haziaknál Stefan Radu, a vendégeknél pedig Cosmin Moti végig a pályán volt

Ajax - Salzburg 0-3
gólok: Soriano (14, 11-es, 35.), Mané (21.)
a vendégek kapuját végig Gulácsi Péter védte

Maccabi Tel Aviv - Basel 0-0

Porto - Eintracht Framkfurt 2-2
gólok: Quaresma (44.), Varela (68.) illetve Joselu (72.), Alex Sandro (77., öngól)