2011-04-17 20:23:10• hírek • Szatmar.ro

Már az Arad vezet

A második után a harmadik meccset is elveszítette a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a három győzelemig tartó bajnoki döntőben az Arad ellen, ami azt jelenti, hogy a Maros-partiak egy diadalnyi távolságba kerültek az aranyéremtől. Amit hétfő délután (18.00, TVR3) szintén hazai pályán be is söpörhetnek...

A mérkőzést, amint azt már Szatmárnémetiben megszokhattuk, igen idegesen és pontatlanul kezdték a csapatok, minek következtében négy perc elteltével csak öt pont született: 3-2-re vezetett ekkor a VSK. Ezt az idegességet sajnos a szatmáriaknak továbbra sem sikerült levetkőzniük, Teilane nem kevesebb, mint három büntetőt is elhibázott, amihez Orosz és Drake is hozzájárult 2-2-vel.Ennek ellenére 9-8-ra még a VSK vezetett, ám ekkor az Arad meglépett, de a negyed 14-14-el záródott.

A második játékrész szinte az elsőnek a tükörképe volt, ám a két gárda ekkor sikeresen alulmúlta első tíz percbeli teljesítményét: az első négy percben mindössze négy pont született, összesen pedig huszonkettő. Mivel a lányok megosztoztak a pontokon, ez a negyed 11-11-re végződött, összesítésben 25-25-el vonultak nagyszünetre a csapatok.

A pihenő után a VSK gyorsan dobott négy pontot, ám aztán Teilane ismét elpuskázott két büntetőt, ami a vég kezdete volt a szatmáriaknak. Az Arad ekkor nagyon bepörgött, 24 pontig meg sem áll, amivel kilenc pontnyi előnyre tett szert.

Az utolsó negyed közepén 54-53-nél még felcsillant némi reménysugár a vendégek számára, ám az Arad vigyázott arra, hogy a VSK ne kapjon szárnyra: 61-57-nél Brosovszky hármasa tulajdonképpen pontot is tett a mérkőzés végére. Az Arad 71-63 arányban nyerni tudott, és egy győzelemre került a bajnoki címtől.