2011-04-18 21:50:28• hírek • Balog Anita

Fél percen múlott az ötödik meccs

Egy hihetetlenül izgalmas meccsen, az utolsó pillanatban maradtak alul a lányok.

Bármennyire is szorítottunk a lányoknak, nem jött össze a bravúr, hiszen a három nyert meccsig tartó párbajban az Arad hazai pályán megszerezte a harmadik győzelmét. Az első negyed nehezen indult, hat perc alatt mindössze 12 pontot dobott a két csapat, de a negyed végén a szatmáriak örülhettek: négy ponttal nyertek. A vezetést pedig nem adták ki a kezükből: félidőben már 20:32 volt az állás - ide. A folytatásban a hazaiak szárnyra kaptak, 46:44-nél vezettek is, de a harmadik negyed is a szatmáriaké lett.

Aztán jött az izgalom: hihetetlen csata folyt a labdákért, a vezetést egymástól marták el, a lefújás előtt 26 másodperccel pedig 57:54-re vezetett a VSK. Ekkor jött az ex-szatmári Graham, aki három büntetővel egyenlített, majd Popnak nem sikerült betalálnia és Graham megint büntetőt dobott - fájdalmasan pontosan. Folytatódott a támadás, Mehmedic labdáját azonban Teilane kiejti... Toma pedig tovább növeli a hazaiak bajnoki címet jelentő előnyét.

Döntő, 3. mérkőzés: Aradi BC ICIM–Szatmárnémeti VSK  : (11:15, 19:19, 16:15, 15:8). A szatmári pontszerzők: Teilane 16, Pop 15, Drake 12, Orosz 6, Bjork 5,

Mehmedic 2, Olajuwon 1. Az aradi pontszerzők: Graham 23, Toma 17, Mészáros A. 10, Ciocan 6, Brosovszky 3, Szavics 2.