2017-04-02 01:26:28• hírek • Kocsis Zoltán

Ezúttal a lányok futottak a fiúk után

Rendhagyó módon futóversennyel ünnepelte április 3-án, hétfőn esedékes 167. születésnapját a Román Csendőrség Szatmárnémetiben.

A szombat délután 14.00 órakor startoló versenyre alig húszan jelentkeztek. És Lola kutyus. A mezőny a Kossuth-kert elől indult, megkerülte a Szabadság-teret, így érkezett meg az Október 25. térre felállított célhoz.

A leggyorsabbnak Zerényi Valentin bizonyult, másodikként Paul Ruben ért célba, harmadik pedig Florian Doru lett – aki egyben a verseny dojenje is volt a maga 49 életévével. A győztesek érmekkel, mindannyian oklevelekkel térhettek haza.

Az csendőrség ünnepe hétfőn az Október 25. téren előbb ünnepi ceremóniával folytatódik, majd kezdődnek a látványosnak ígérkező bemutatók. Az önvédelmi és kutyás bemutatók mellett alpinisták is felvillantják tudásukat. Mindemellett az érdeklődők megismerkedhetnek a csendőrök felszerelésével, aki pedig kedvet kap a besoroláshoz, az be is iratkozhat a megfelelő katonai iskolába.