2020-08-06 10:18:07• hírek • MTI/Szatmár.ro

Európa-liga: Papírforma szerint alakultak a szerda esti mérkőzések

Illusztráció / uefa.com

Öt hónap elteltével folytatódtak a koronavírus-járvány miatt márciusban félbeszakított labdarúgó Európa-liga küzdelmei: elsőként az FC Köbenhavn és a Sahtar Donyeck jutott a nyolc közé, majd az Inter és a Manchester United is kivívták a továbbjutást.

A koppenhágaiak az egygólos idegenbeli vereségét követően a hazai visszavágón 3–0-ra verték a török bajnok Istanbul Basaksehirt, míg az ukrán Sahtar idegenben aratott győzelmét követően Kijevben is legyűrte a VfL Wolfsburg csapatát.

A már biztos Bajnokok Ligája-indulónak számító olasz Inter – amely az elmúlt kilenc év legjobb eredményét elérve másodikként végzett a hazája bajnokságában – a semleges pályán, Gelsenkirchenben lebonyolított egymeccses nyolcaddöntőben 2–0-ra verte a spanyol Getafét.

Az angol bajnokságban bronzérmesként zárt Manchester United – amely már 22 mérkőzés óta nem talál legyőzőre – a márciusban 5-0-ra megnyert első mérkőzés után, a hazai visszavágón 2–1-re legyőzte az osztrák LASK-ot.

A legjobb nyolc közé jutó csapatok Németországban fejezik be a sorozatot, a negyeddöntőtől kezdve minden párharc egymérkőzéses lesz, a finálénak pedig augusztus 21-én Köln ad otthont.

Európa-liga, nyolcaddöntő, szerdai eredmények:

• *FC Koppenhága (dán)–Basaksehir (török) 3-0 (1-0), tj: az FC Köbenhavn 3-1-es összesítéssel
  • *Sahtar Donyeck (ukrán)–VfL Wolfsburg (német) 3-0 (0-0), tj.: a Sahtar Donyeck kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel
  • *Manchester United (angol)–LASK Linz (osztrák) 2-1 (0-0), tj.:az MU kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel
  • *Internazionale (olasz)–Getafe (spanyol) 2-0 (1-0)